logo

06 Ocak 2015

Hamza Hamzaoğlu’dan flaş Fenerbahçe itirafı!

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray Dergisi’ne verdiği röportajda çocukluğunda Fenerbahçeli olduğunu itiraf etti.

Hamza Hamzaoğluİşte Hamzaoğlu’nun o açıklamaları…

‘Ali Şen, bana Galatasaray’dan aldığımın iki katını teklif etti’

Fenerbahçe’nin bir teklifi oldu değil mi o dönem?

Evet, Sayın Ali Şen anlaşamadığımız günün gecesinde aradı beni, “Hamza gel hemen ben sana iki katını vereyim” dedi ama ben Galatasaray’da Hamza olduğumu, şartlarımı son ana kadar burada zorlamak istediğimi söyledim ve teşekkür ettim. O da anlaşamazsam aramamı istedi. Bu süreç transferin son gününe kadar sürdü. O arada İstanbulspor çok istiyordu, onlar haber gönderdi. Leo Beenhakker gelmişti İstanbul’a. Sol bek ihtiyacı oluşmuş, bütün Türkiye’deki sol kanat oyuncularını izlemiş kasetlerden, beni istemiş. Onun gibi bir hocayla çalışmak da benim için önemliydi. Ama yine de ben son gün, son dakikaya kadar bekledim, hiç kimse bana “Hamza gel, anlaşalım, şuraya bir imza atalım sen bu durumda kalma” demedi. Son gün de gittim ben.

‘Aslında ben Fenerbahçeliydim’

Fenerbahçe’nin teklifini neden reddettiniz?

Bir yere bağlandığım zaman kolay kolay bırakabilen birisi değilim.

Tabii smokinini sarı kırmızı seçen adamdan farklı bir davranış beklemek garip olurdu.

Aslında ben çocukluğumda Fenerbahçeliydim. Ama profesyonel yaşantı başlayınca o duygu azalıyor, kendi takımınızla oynadığınız maçlara odaklanıyorsunuz. Nerede oynuyorsanız, kalbiniz orası için atıyor. Buraya transfer olacağım zaman da Yunanistan’daki Akdeniz Oyunları’ndan dönüşte Yurdeşen (Karahasan) Abi marinada bir yata götürdü bizi, kaleci Altay’la beraber. Orada hangi takımlı olduğumuzu sordu, “Ben Fenerbahçeliyim”dedim. Kaleci Altay da Galatasaraylı olduğunu söyledi. Uçakla dönüyoruz, Altay’a“Sen gidersin ama benim işim olmaz, ben gelemem” dedim. Ben buraya geldim, kaleci Altay da Fenerbahçe’ye gitti bir sene sonra.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.