logo

08 Aralık 2015

Göktaşından tespih yapıldı

Bingöl’e düşen göktaşlarında yapılan tespihin fiyatı 30 bin dolar.

göktaşında tespih yaptıBalıkesir’de açılan 1. Kültürel Yöresel Ürünler ve El Sanatları Festivali’ne katılan İsmail Ergün, Bingöl’den getirttiği göktaşından 4 tespih yaptığını söyledi.

Ergün, “Farklı bir şey olsun istedim. Göktaşı temin ettim. Çok zor oldu. Çok zor işlendi ama 4 tespih yapabildim. Bunları, fuarlarda sergiliyorum” diye konuştu.

Tespihlerden ikisini koleksiyoncunun satın aldığını ifade eden Ergün, “Diğer ikisi de bende, sergiliyoruz. Bu tespihlerden birkaç ülkede var ama çok yüksek fiyatlardan satılıyor. 300 bin dolara varan fiyatlardan satıldığını duydum. Benim yaptıklarım, o kadar pahalı değil. 30 bin dolar bu tespihlerin fiyatı” dedi.

Göktaşının işlenmesinin diğer taşlara göre daha zor olduğunu söyleyen Ergün, “Bir tespih ile ortalama bir gün uğraşırken bir gök taşından tespih için 15-20 gün emek veriyoruz. Gerçekten zahmetli ve çok zor bir iş” diye belirtti.

Ergün, tespihlerin gök taşından yapıldığını duyanların büyük ilgi gösterdiğini, fiyatı duyanların ise şaşırdığını kaydetti.

Etiketler: » » »
Share
273 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET