logo

16 Kasım 2014

Galatasaray’da Tam 17 yıldızla yollar ayrılıyor

Galatasaray’da yönetim mali olarak kulübü rahata kavuşturmak için icraata başlıyor.

Cesare PrandelliSarı-kırmızılıların yeni yönetimi ekonomik anlamda düzlüğe çıkabilmek için her konuda çalışmalara başlarken bunlardan biri de futbol takımında kullanılmayan isimlerin gönderilmesi.

G.Saray’ın A takım bünyesinde kiralık isimlerle birlikte şu anda 41 oyuncu bulunuyor. Ancak bu isimlerin mali yükü sarı-kırmızılıları oldukça zorluyor ve yıllık ödemelerin de artmasına neden oluyor.

Kullanmadığı ve hatta asla işine yaramayacak oyunculara yüklü ödemeler yapmak zorunda kalan Cimbom bir an önce bundan kurtulmak için de düğmeye bastı.

YÖNETİM İLE PRANDELLİ 24’TE ANLAŞTI

Yönetim, teknik direktör Cesare Prandelli ile de görüşerek bu oyuncu sayısının 24’e indirilmesi konusunda anlaştı. Ancak hangi isimlerin gönderileceği ise tamamen Prandelli’nin belirleyeceği bir durum. İtalyan teknik adam 3 günlük izinde ülkesine giderken bu oyuncuların bir kısmını da belirlemek için oldukça yüklü bir valiz ile ayrıldı.

KÂBUS SENARYOSU!

Yönetim, oyuncuların yollanması konusunda ise 3 madde belirledi. Talibi çıkan oyuncular hemen yollanacak ve az da olsa gelir elde edilecek. Elde kalan isimler kiralama yoluyla elden çıkarılırken en azından yıllık ücretlerinin ödenmemesi sağlanacak. Yönetimin en olumsuz senaryosu ise talibi olmayan ve gelen teklifleri beğenmeyen oyuncular.

Masaya oturacak olan futbol şubesi, alacaklarının ödenmesi karşılığında kontratlarının feshedilmesi için zemin arayacak.

Kaynak : şampiy10

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.