logo

16 Mayıs 2014

Galatasaray ve Fenerbahçe’ye kötü haber!

Türk Telekom devlere veda etti. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin forma sponsorluk anlaşmalarını uzatmadı.

Türkiye’nin en önemli iletişim devi Türk Telekom, düşen kar marjları nedeni ile Galatasaray ve Fenerbahçe ile olan kontratlarını uzatmama kararı aldığını iki büyük kulübe gönderdiği mektupla bildirdi.
Türkiye’de iki dev kulübün ana forma sponsoru olan Türk Telekom, hem G.Saray hem de Fenerbahçe ile olan kontratlarını uzatmadı.

Sarı kırmızılı kulübün 5 yıldır forma-göğüs sponsoru olan Türk Telekom ile G.Saray’ın yolları 31 Mayıs 2014 tarihi sonu ile ayrılacak. ‘Kol artı göğüs reklamı karşılığında 9.5 milyon dolar’ olan Telekom anlaşmasını sona erdirdi.
Ve Galatasaray takımı da yarın Kayseri Erciyes maçında son kez Türk Telekom yazılı forma ile sahaya çıkacak Sarı kırmızılı kulübün forma sponsorluğu için Körfez Ülkeleri ve Uzak Doğu firmaları ile görüşmeleri hızlandırdığı ortaya çıktı.

G.Saray’ın talebi yıllık 10 milyon euro

Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesi beklenen Galatasaray formasının üzerine yazdırmak istediği ve sarı kırmızılıların Devler Ligi vizesini artık garantiledikten sonra görüşmelerin hızlanacağı belirtildi.
G.Saray Kulübü, Türk Telekom’dan elde ettiği yıllık 9.5 milyon dolarlık geliri yeni anlaşmada sezon başına 10 milyon euroya çekmek istiyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1583 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.