logo

Fırat Kalkanı Harekatı’nda 1 asker şehit

firat-kalkani-suriyeFırat Kalkanı Harekatı, 89. gününde devam ediyor.

Al Ghuz’un kuzeyinde, bir zırhlı muharebe aracına terör örgütü DAEŞ tarafından güdümlü tanksavar roketi ile saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmadı.

Al Azrak’ın güneyinde, bombalı araç ile yapılan intihar saldırısında 2 uzman erbaş hafif şekilde yaralandı.

Al Ghuz’un kuzeyinde DAEŞ’in bombalı saldırısı sonucu şarapnel parçalarından iki asker hafif şekilde yaralanırken, Numan bölgesinde meydana gelen kazada bir asker şehit oldu.

Genelkurmay tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; 9 muhalifin yaralandığı çatışmalar sonucunda, 214 yerleşim yerinin kontrolü sağlandı.

Ayrıca terör örgütü PKK, PYD ve DAEŞ hedeflerine fırtına obüsleri, roketatar ve tank ile atış yapıldı. Söz konusu hedeflerin imha edildiği bildirildi.

Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından Bzaghah, Al Bab kuzeyi, Kabbasin ve Suflaniyah’da DAEŞ’ien karargah olarak kullandığı 4 bina imha edildi.

Öte yandan, DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 26 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edildi.
Harekatın başlangıcından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 40 mayın ve bin 662 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak patlatıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
220 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.