logo

28 Haziran 2014

FIFA’dan Galatasaray’ı şoke eden karar!

Süper Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’dan sorunlu ayrılan Hajrovic’e FIFA geçici lisans verdi.

Galatasaray ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesh eden Hajrovic’in sarıkırmızılı kulüpten ayrılması kesinlik kazandı.
FIFA geçici lisans için başvuruda bulunan Boşnak oyuncunun talebini kabul etti ve geçici lisans verdi.
Sarı kırmızılı kulüpten ücretini vaktinde alamadığı gerekçesi ilesözleşmesindeki maddeye dayanarak mukavelesini fesh eden İzed Hayroviç’in, FIFA’nın bu kararı sonrasında eli güçlendi ve G.Saray’dan ayrılması kesinlik kazandı. G.Saray ile Boşnak yıldız FIFA’lık olurken, Hajroviç’in bonservisi elinde olarak istediği kulübe imza atma şansıbulunuyor. Werder Bremen ile görüştüğü bilenen Hajroviç’in, FIFA’nın bu kararından sonra Alman kulübüne yakın bir zamanda imza atması bekleniyor.
Hajroviç ile G.Saray’ın yolu kesin olarak ayrılırken, sarı kırmızılı kulübün geçen sezonun devre arasında Grasshoppers’tan 3.7 milyon euroya transfer ettiği Boşnak futbolcu ayrıca sözleşmesindeki gelecek 4 yıldaalması gereken 4.6 milyon euro parayı da talep ediyor. Orta sahaoyuncusunun bu isteğinin FIFA tarafından reddedilmesi bekleniyor ancak bu konunun da uzun bir hukuk sürecinde gerçekleşeceği muhakkak görürülüyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.