logo

13 Haziran 2014

Fenerbahçe’den şike savcısına darbe!

Şike savcısı Mehmet Berk’in üç koruması geri çekildi. F.Bahçe Disiplin Kurulu da Aziz Yıldırım’ın başvurusu üzerine Berk’i ifadeye çağırdı

İçişleri Bakanlığı HSYK kararnamesiyle Küçükçekmece Başsavcı Vekilliği görevinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na düz savcı olarak atanan, Şike davası savcısı Mehmet Berk’in üç korumasını geri çekti. İddiaya göreİstanbul Valiliği, Mehmet Berk’in korumalarının kalmasını istedi. Ancak İçişleri Bakanlığı’nın emriyle Berk’in korumaları çekildi. Berk’in yanı sıra dahaönce Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarında görev almış diğer hâkimler ve savcıların da korumaları alındı.
“Evimden dışarı çıkamıyorum!”

Adliye çevrelerinden alınan bilgiye göre Savcı Mehmet Berk’in yakın çevresine, kimi fanatik taraftar gruplarının yol açacağı güvenlik riskinden söz ettiği öğrenildi. Savcı Berk’in yakın çevresine şunu söylediği dilegetiriliyor: “Üç korumam vardı, dün aldılar. Benim Şike soruşturmasından dolayı fanatik taraftar ‘hayran grubum’ var. Üç yıldır Kadıköy ve Taksim’e eşim ve çocuğumla gidip gelemiyorum. Korumalarım alındıktan sonra evden işe, işten eve, bir iki AVM’ye gitmekten başka bir yol kalmıyor. Böyle bir hayat . Ergenekon ve Balyoz’da çalışıyorsun ama askerler operasyon mu yapacak? Taraftar dediğin, iki birasını içer… Fanatiklik farklı bir şey. Olaya fanatik yaklaşıyor. Onların gözünde kendi takımı yakıldı. Şimdi UEFA bir ikitakımı almıyor. Sivas ömründe Avrupa ’ya gidecekti. ‘Mehmet yüzünden gidemeyecek’ diye düşünüyor. Bu yüzden korumaların çekilmesini beklemiyorsun. Var mı iki yıl sonra ‘Pardon’ demek? Bu karara imza atan kimse, ‘Sen tehlikede değilsin, risk durumun yok’ diyemez. Bunu bana biri yüzüme desin, saygı duyacağım.” Savcı Berk’in, Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarında görev alan savcı ve hakimlerle ilgili tayin kararlarına ilişkin, yakın çevresine, “Bunu ibretle izliyorum” dediği öğrenildi.
İfadeye çağrıldı

Şike davası savcısı Mehmet Berk’e bir darbede üyesi olduğu Fenerbahçe Kulübü’nden geldi. Fenerbahçe Disiplin Kurulu, Mehmet Berk’i 25 Haziran’da ifade vermek için kulübe çağırdı. Fenerbahçe Başkanı AzizYıldırım, daha önce yaptığı açıklamada “Mehmet Berk ile Mutlu Ekizoğlu’nu kulübe ben kontenjandan üye yaptım. Şimdi onları kulüp disiplin kurulunaverdim. Mehmet Bey diyor ki; “Bu Fenerbahçe’ye yapılan bir operasyondur.” Gelecek anlatacak. Bizim disiplin kurulunda anlatacaklar. Ben de orada oturup disiplin yargılamasını izleyeceğim. Bu operasyon neden yapıldı anlatmalarını bekleyeceğim. Gelmezlerse de disiplin kurulu bu konuda kararı verecektir. Haysiyet divanına kendim imzaladım, verdim. Zekeriya Öz Galatasaraylı. O kurtardı” demişti.(Radikal)

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
893 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.