logo

22 Aralık 2014

Eskişehirspor resmen açıkladı! “G.Saray’la transferi görüşüyoruz”

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, “Kulübe değer katacak, doğrudan 11’de oynayacak oyuncular transfer edilecek” dedi.

EskişehirsporHoşcan, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor’un durumundan dolayı şu anda herkesin yüreğinin yandığını belirterek, takımın durumundan mutsuz ancak umutsuz olmadıklarını bildirdi.

Transfer çalışmaları

Hoşcan, yönetim olarak sürekli tesislerde koordinasyon içinde olduklarını ve ligin ikinci yarısı için çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Yollarını ayıracakları oyuncuların ve yeni gelecek futbolcuların belirlendiğini anlatan Hoşcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kulübe değer katacak, doğrudan 11’de oynayacak oyuncular transfer edilecek. Sezon başındaki transferde geleceğe yatırım yaptık, bundan da pişman değiliz. Devre arasında yapacağımız transfer direkt ilk 11’de oynayacak transferler olacaktır. Daha ilk yarı bitmedi. İkinci yarının başından itibaren bu takım kendisine yakışan yere doğru hızla yürüyecektir. Bundan kimse endişe etmesin. Taraftarı mutlu edecek transferleri yapacağız. Taraftarımızdan takımını son dakikaya kadar desteklemesini talep ediyoruz. Eskişehirspor’un kendinden başka dostu yoktur. Hakaret ve küfür haricindeki eleştiriler bize güç katıyor. Yabancı sayısını iyi planlayıp bir stoper, forvet ve kanat hattına takviyemiz olacak. En az üç futbolcu transfer etmeyi düşünüyoruz.”

Hoşcan, bir gazetecinin Eskişehirsporlu futbolcu Erkan Zengin’in son durumu hakkındaki sorusunu “Eskişehirspor’da yaklaşık 5 yıldır bulunan iyi bir oyuncu. Takımın ağabeyi durumunda. Erkan kardeşim, menajeri aracılığıyla kulübe yaklaşık 600 bin Avro’yu geçen bir alacağı için ihtarname gönderdi. Bunlar aşılacak. Kendisi de bu konuda üzgün olduğunu belirtti. Bunun kendisi tarafından geri çekileceği aktarıldı. Erkan, örnek davranışını gösterecektir” diye yanıtladı.

“Galatasaray’la görüşüyoruz”

Galatasaray yönetimiyle sarı-kırmızılı takımdan bazı futbolcuların transferi için görüşmelerinin bulunduğunu aktaran Hoşcan, şunları söyledi:

“Futbolcularıma, hocama ve teknik ekibine sonuna kadar güveniyorum. Ertuğrul Hoca’nın kariyerini tartışmak yanlıştır. Puan cetvelindeki yerimiz ne kadar yakışmıyorsa da sergilediğimiz oyunu ve genç futbolcuların katkısını herkes biliyor. Geçen sezon Türkiye Kupası’nda final oynatan Ertuğrul Sağlam, değil miydi? Neyi tartışıyoruz. Şanssızlıklarımız var. Kendi sahamızda maç kazanamıyoruz. Futbolcularımızda stres var. Devre arasında yollarımızı ayıracağımız oyuncular belli. Eskişehirspor’un durumunu futbolcularımız gayet iyi biliyor. Büyük takımlarda dahi, ödemeler yapılmıyor. Biz ödemelerini yapan bir takımız. Kimse Eskişehirspor’un üstünde değildir. Eskişehirspor hedeflediğimiz ve istediğimiz noktaya gelecektir.”

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.