logo

Eroğlu’ndan yabani domuz yorumu: Domuz domuzluğunu yapmış

İstanbul’da kent merkezine inen domuzlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu durumun 3. havalimanı inşaatıyla ilgisi olmadığını söyledi. Olayın sayıları artan domuzların yeterli yiyecek bulamamasından kaynaklandığını ifade eden Eroğlu “Domuz, domuzluğunu yapmış” dedi.

veysel eroğluİstanbul’da art arda üç kez şehre inen domuzlarla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan değerlendirme geldi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Bakan Veysel Eroğlu, sayıları artan domuzların yeterli yiyecek bulamadığı için merkeze indiğini söyledi.

Olayın yapımı devam eden 3’üncü havalimanıyla ilgisi bulunmadığını dile getiren Eroğlu, İstanbul’un yeşil doğasının korunması için 18 milyon ağaç diktiklerini ifade etti.

Bakan Eroğlu, şöyle konuştu:

“Bakanlık olarak yerleşim yerlerine inme nedenlerini araştırıyoruz. Biraz da yırtıcı sayısının azalmasından kaynaklanıyor. Biz yaban hayvanları yerleşim yerlerine inmesinler diye bulundukları yerlere yiyecek bırakıyoruz.

Hatta ulaşamadığımız yerlere helikopterlerle et ve yiyecek atıyoruz. Yabani meyve ağaçları dikiyoruz. Domuzlar da yapmış bir domuzluk yani.

Bakanlık olarak bir yere bir şey yapılacaksa, yaban hayvanları için ekolojik köprü şartı getiriyoruz. Buna göre izin veriliyor.”

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.