logo

11 Eylül 2014

Erkan’dan flaş G.Saray ve F.Bahçe açıklaması

İsveç milli takımında oynayan Eskişehirsporlu Erkan Zengin, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kendisiyle ilgilendiğini söyledi.

İsveç’in Avusturya ile oynadığı Avrupa Şampiyonası 2016 eleme maçında gol atarak takımına 1 puan kazandıran Erkan, performansı ve attığı golle İsveç’te günün adamı oldu.

”GALATASARAY VE FENERBAHÇE BENİMLE İLGİLENİYOR”

Expressen gazetesine verdiği demeçte, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kendisiyle ilgilendiğini ileri süren Erkan, bu iki büyük külüpten birine gidebilmesi için önce kulübü Eskişehirsporla anlaşılması gerektiğini ifade etti.

İsveç Teknik Direktörü Erik Hamrin’in Avusturya maçında takımın vazgeçilmez ismi Tobias Hysen yerine Erkan Zengin’i oynatması, maçtan önce İsveçli futbolseverler tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Ancak Erkan Zengin’in oynadığı futbolu bir de golle süslemesi Teknik Direktör Erik Hamrin’e artı puan getirdi.

İSVEÇ TEKNİK DİREKTÖRÜ ERKAN’A ÖZGÜLER DİZDİ

Hamrin, Erkan Zengin’i neden tercih ettiğini “Ayak bilekleri çok yumuşak ve topu istediği gibi saklayabiliyor. Ayrıca çok çalışkan, maç boyunca koşuyor. Zlatan İbrahimoviç’i yanlız bırakmadı. Defansa da yardımcı oldu” şeklinde açıkladı. İsveç Teknik Direktörü Hamrin, Jimmy Durmaz için de aynı şeyleri düşündüğünü sözlerine ekledi.

Erkan Zengin ise maçtan dolayı heyacanlanmadığını, sadece beraber büyüdüğü Zlatan İbrahimoviç ile yan yana oynamaktan heyecan duyduğunu belirterek Rusya ile yapılacak ikinci maçın daha güzel geçeceğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
744 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.