logo

Erdoğan’ın katıldığı törende ‘silah’ alarmı

Başbakan Erdoğan’ın Samsun’daki konuşması öncesinde üzerinde silah bulunan şüpheli bir kişi, gözaltına alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Canikli ve Tekkeköy ilçelerinde düzenlenen törenlerde konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan’ın Canikli ilçesindeki toplu açılış için düzenlenen törene gelişi sırasında milletvekillerinin arasında giren ve üstünde silah olan bir kişi, korumalar tarafından tespit edildi.

Alandaki güvenlik görevlileri tarafından yakalanan kişi, gözaltına alındı. Sözkonusu şüpheli, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Canikli’deki açılışta konuşan Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

Kusura bakmasınlar, biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. 12 yıldır birçok şeylere tevessül ettiler, birçok şeyler yapmak istediler. 2007’de Cumhurbaşkanımız Sayın Gül’ü seçtirmek istemediler. Birçok oyunlara başvurdular. Öyle de yaptılar böyle de yaptılar. Ama biz söke söke hakkımızı aldık ve Sayın Gül’ü Cumhurbaşkanı seçtirdik. Bütün mesele inanmaktır, bütün mesele azmetmektir. Azmin önünde, inanmanın önün de hiçbir şey dayanmaz.

Bizde ayrım yok, ayrımcılık yok. Çünkü biz yaradılanı Yaradandan ötürü sevdik. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazasıyla, Boşnağıyla, Romanıyla ne varsa Türkiye’de hepsini sevdik. Çünkü bizim indimizde insan var. Beni yaradan Allah sizi de yarattı, onun için seviyorum.

Enflasyon yüzde 30’du, şimdi tek haneli rakamlarda. Devletin borçlanma faizi yüzde 63’tü, şimdi tek haneli rakamlarda. Şu andaki orana karşıyım. Daha da düşmesi lazım. Çünkü faiz oranı ne kadar düşük olursa yatarım bu ülkede o kadar artacaktır.

‘TÜP GEÇİDİ DE TAKİP EDECEĞİZ’
Canikli’nin ardından Tekkeköy’de vatandaşlara hitap eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnşallah 10 Ağustos’ta milletim bu görevi bizlere tevdi ederse, bizlere verirse bizim cumhurbaşkanlığı sürecimiz inşallah bir sorumluluk bilinci içerisinde çok daha farklı olacaktır. Çünkü bizler Cumhurbaşkanlığı makamını sadece oturalım dinlenelim, uluslararası diplomatik görüşmeler yapalım, böyle bir makam olarak görmüyoruz. Biz Tekkeköy’ün yollarını da takip edeceğiz, İstanbul’un boğaz köprüsünü de takip edeceğiz, denizin altından geçen tüp geçidi de, 3. köprüyü de takip edeceğiz.

Ne dedik, tek millet dedik. Ne dedik, tek bayrak dedik. Ne dedik, tek vatan dedik. Ne dedik, tek devlet dedik. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Şimdi bunun üzerinde bazıları operasyon yapmak istiyor, kusura bakmasınlar. Onlar avucunu yalar.

Bütün bu yolda bu yolculukta zaman zaman bölücü terör örgütü mensuplarının bayrağımıza karşı yaptıkları saygısızlıkları gördük, görüyoruz, takipçisiyiz. Yakalanıp içeri alınanlar var. Bundan sonra yapanlar bedelini ağır öderler. Nitekim geçenlerde Gaziosmanpaşa’da olanı gördünüz. Eğer böyle bir şeye tevessül ediyorlarsa faturasını ödemeye de razı olacaklar. Çünkü bu bayrak şehidimizin simgesidir.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
849 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.