logo

Erdoğan’dan rehine açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, IŞİD tarafından rehin alınan 49 kişinin serbest bırakılmasıyla ilgili açıklama geldi.

Terör örgütü IŞİD tarafından Musul’da alıkonulan 46 konsolosluk çalışanı Türkiye’de.

Gelişmeyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama geldi.

Erdoğan, “Önceden planlanmış, tüm detayları hesap edilmiş, tam bir gizlilik içinde bugün gece boyu devam ederek, sabaha karşı başarıyla tamamlanan bu operasyon…” değerlendirmesi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Irak’ta bir süredir alıkonulan Musul Başkonsolosu, ailesi ve Başkonsoloslukta bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, yapılan başarılı bir operasyonla kurtarıldığını belirtti.

Uzun süredir özgürlüklerinden mahrum kalan Başkonsolos Öztürk Yılmaz ve ailesine, çalışma arkadaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm aziz vatandaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, “Milletimizin gözü aydın diyorum” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Önceden planlanmış, tüm detayları hesap edilmiş, tam bir gizlilik içinde bugün gece boyu devam ederek, sabaha karşı başarıyla tamamlanan bu operasyondan dolayı, Sayın Başbakan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Milli İstihbarat Teşkilatımız, alıkonulma hadisesinin başlamasından bugüne kadar meseleyi çok hassas şekilde sabırla, özveriyle takip etmiş, nihayetinde başarılı bir kurtarma operasyonu yapmıştır.

Müsteşarımızdan sahada operasyona katılan görevlilerimize kadar Milli İstihbarat Teşkilatımızın her bir mensubuna da şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyor, bu büyük başarılarından dolayı kendilerini yürekten tebrik ediyorum.”

AİLELERE TEŞEKKÜR
En büyük teşekkürü, en başından itibaren sabırla ve metanetle bekleyen Musul Başkonsolosluğu personeli ve ailelerinin hak ettiğine işaret eden Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şu anda ülkemize intikal etmiş olan personelimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, teşekkür ediyor, ailelerine, uzun ve sabırlı, aynı zamanda inançlı ve umutlu bekleyişlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hadisenin vuku bulmasından itibaren ne yazık ki ülkemiz içinde ve dışında hadiseyi istismar etmek, bu hassas süreci sabote etmek için çeşitli girişimler olmuş, özellikle bazı çevreler ve bazı medya kuruluşları tarafından son derece sorumsuz tavır sergilenmiştir. Buna rağmen, süreç boyunca sorumlu, soğukkanlı ve sağduyulu yayıncılık yaparak alıkonulan vatandaşlarımızın can güvenliğine hassasiyet gösteren tüm medya kuruluş ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum.

Operasyonun son derece başarılı biçimde yürütülmüş, vatandaşlarımızın Türkiye’ye intikal ettirilmiş olması, Büyük Türkiye’nin ulaştığı seviyeleri göstermesi bakımından da son derece önemlidir ve değerlidir. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi bir daha böyle büyük imtihanlara düçar etmesin diye dua ediyorum.

Tekrar kurtarılan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Sayın Başbakanımıza, Hükümetimize, Milli İstihbarat Teşkilatımıza, katkısı olan tüm dost ve kardeşlerimize teşekkür ediyor, milletimizin gözü aydın diyorum”.

Etiketler: » » » » » »
Share
522 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.