logo

‘Erdoğan ve Davutoğlu, Türkiye’yi mahçup etti’

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun seyahatleri ile Türkiye’yi mahçup ettiğini söyledi.

Devlet BahçeliMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter’dan Afrika gezisine çıkan CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan ile Davos‘a giden Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nu eleştirdi.

Erdoğan ve Davutoğlu’nun seyahatleri ile Türkiye’yi mahçup ettiğini ileri süren Bahçeli, “Afrika’ya istismar safarisi için gidenler, Davos’a iflas duyurusu için koşanlar iki farklı coğrafyada Türkiye’yi mahcup etmişlerdir” dedi.

“UTANMAK ERDEMDİR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki takipçileri ile paylaştığı mesajlar şöyle:

“Afrika’da okul kapatıp, okul açılması için sefere çıkanlar; önce adalet ve ahlak konusunda sıfırlarla dolu kara kaplı karnelerine bakmalıdır. Afrika’ya istismar safarisi için gidenler, Davos’a iflas duyurusu için koşanlar iki farklı coğrafyada Türkiye’yi mahcup etmişlerdir. Adalet ülküsünü aşılayacak ahlak kültürü, insanlık sevgisine ve Allah korkusuna dayanır. Bu iki alanda sınıfta kalanlar utanmayı denemelidir. Çünkü utanmak da bir erdem, bir pişmanlık ilamıdır. Ahlak karnesi felaket olanların insanlıkları fena, vefaları fuzulidir.

“TERCİH SİZİN…”

Yalan, yakalanma korkusu taşıyan hırsız gibidir. Fakat hırsız yakalanma korkusunu aşmışsa, yalan kural, adalet ise hiç olur. Vicdani alçalmanın timsali olanların hırsıza hazine anahtarını vermesi, buna da milli irade demesi tilkinin kümese nöbetçi kalmasına benzer. Meşhur bir sorudur: Tilki kümesi iyi tanıyor diye bekçi yapılır mı? Fare mutfakta geziyor diye kedi dışarı atılır mı? Unutmayalım, yüreğiyle bakamayan yüreklice göremez. Yüreklice göremeyen, yürütmeden duramaz. Ya yurdum diyeceğiz, ya da yürüten ve yutanları seyredeceğiz. Ya kanun diyeceğiz, ya da kanun kaçaklarının gövde gösterisini izleyeceğiz. Karar ve tercih sizin…’

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.