logo

Emrehan Halıcı CHP’den istifa etti

CHP miletvekili Emrehan Halıcı partisinden istifa etti.

CHP miletvekili Emrehan Halıcı partisinden istifa etti.

Halıcı, bağımsız milletvekili olarak yoluna devam edecek. Halıcı, partinin Olağanüstü Kongresi’nde Parti Meclisi’ne aday gösterilmemişti.

Halıcı, Türkiye’de elektronik bir parti (e-parti) kurulması için önayak olacağını söyledi.

Halıcı, geçen yıl ekim ayında Merkez Yönetim Kurulu’ndan istifa ettikten sonra çeşitli eleştirilerini parti yönetimine ilettiğini söyledi. Eleştirilerini basın önünde yapmadığını, hiçbir siyasi olay içinde de yer almadığını dile getiren Halıcı, partiye gelirken de birtakım idealleri olduğunu Genel Başkan’a ilettiğini söyledi.

“Türkiye’de elektronik bir partiye ihtiyaç var. CHP’ye gelirken de partiyi elektronik partiye dönüştürmek için çaba harcadım” diyen Halıcı, “Türkiye’de elektronik bir parti kurulmasına önayak olacağım. Bu konu, çok taze bir konu. Böyle bir partinin kurulmasına önayak olurum, içinde yer alırım. Bunları zaman gösterecek. Böyle bir partinin kurulmasına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı. Halıcı, partiden istifasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmediğini, sadece partiye dilekçe gönderdiğini sözlerine ekledi.

Emrahan Halıcı, 11 Eylül 2014’te partide yapılan bir toplantıda, 2010-2014 yılları arasında sürdürdüğü CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılırken, özet bir faaliyet raporu sunmuştu. Halıcı, raporunda şu görüşleri paylamıştı:


“Ülkemizi zeki, yetenekli, yaratıcı, bilgili ve sorgulayan bireylerden oluşan bir bilgi toplumuna dönüştürmeyi en önemli hedefimiz olarak görüyorum. Hedefe ulaşmak için bu özelliklere sahip kişilerin siyasette etkin olmalarını sağlamak gerekir.

Bu kişileri siyasete kazandırmanın ve halkımızı yönetime çok daha fazla katabilmenin yolunun elektronik partiden geçtiğine inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinde bu yolda başlattığımız dönüşümlerin devam etmesi en büyük dileğimdir. Bu görevi üstlenecek arkadaşıma başarılar dilerim. Ben ise nerede ve hangi konumda olursam olayım e-partiyi gerçekleştirme çabalarımı devam ettireceğim.”

Share
461 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.