logo

09 Haziran 2014

Emre, Mancini’nin üstüne yürüdü ve…

Emre Belözoğlu ve Mancini’nin yollarının İnter’de kesiştiği yıllarda büyük bir kavga yaşanmış. Bunca yıl gizli kalan bu kavga ortaya çıktı.

Gökhan Töre’nin A Milli Takım’ın kamp yaptığı otelde Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu’nun ağzına silah soktuğu haberi gündeme bomba gibi düşerken, uzun süredir gizli kalan bir gerçek daha ortaya çıktı.
Olayın kahramanları F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu ile G.Saray Teknik Direktörü Roberto Mancini. Olayın gerçekleştiği yer İtalya. Gerçekleştiği zaman ise Roberto Mancini’nin Inter’deki ilk, Emre Belözoğlu’nun ise son yılı olan 2004-05 sezonu.
BAŞLARDA ŞANS VERDİ AMA…
G.Saray’da gösterdiği çıkışın ardından Emre bedelsiz bir şekilde Inter’e transfer olup 5 yıllık imza atarken, Çizme ekibine 2004-05 sezonunun başında Mancini geldi. İtalyan hoca, Nerazzuri’de 3. sezonunu geçiren Emre’yi ilk dört haftada tüm maçlarda kadroya alırken, 1 kez 11’de oynattı, iki kez de sonradan oyuna dahil etti.
Ardından Mancini, Emre’ye ara ara şans verdi. Ama ne olduysa milli futbolcunun idmanda röveşata denerken düşüp sakatlanmasından sonra oldu.
EN SON TAKIMDAN DA KOVDU
Emre’nin kendi kendine sakatlanmasına ve takımdan uzak kalmasına sinirlenen Mancini sonraki süreçte milli futbolcuya verdiği şansları azalttı, Emre 18 maçta kadroya dahi alınmadı. Bu duruma isyan eden Emre tepkisini takım otobüsünde İtalyan teknik adamın üzerine yürüyerek gösterdi. Ancak bu davranışı ona pahalıya patladı.
Diğer futbolcuların önünde gerçekleşen bu hareketi büyük saygısızlık olarak gören Mancini’nin tepkisi Emre’ninkinden daha sert oldu. İtalyan hoca, o dönem 25 yaşında olan milli futbolcuyu otobüsten attı. Bu olay sonrası ikilinin arası iyice açıldı. Mancini 1 yıl daha sözleşmesi bulunmasına karşın satılacaklar listesine koydu. Böylelikle Inter macerası biten Emre, 3.8 milyon pound karşılığında Newcastle’a gönderildi.(Şampiy10)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.