logo

Elektrik protestosuna müdahale

Şırnak’ta elektrik kesintilerini protesto eden bir grup, DEDAŞ binasını ateşe verdi. Gruptakiler, polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçtı.

Silopi ilçesinde elektrik kesintilerini protesto için yolu trafiğe kapatıp Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) İşletme Başmüdürlüğü’nü ateşe veren gruba müdahale edildi.

Elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olduğunu iddia eden bir grup, ilçeden geçen tarihi İpekyolu’nu araçlarıyla ve lastiklerle kapatarak ulaşımı engelledi.

Yolun ulaşıma kapanması nedeniyle Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluştu.

Bazı göstericilerin DEDAŞ İşletme Başmüdürlüğü’ne taşlı saldırıda bulunması üzerine güvenlik güçleri gruba biber gazi ile müdahale etti.

Gruptan bazıları daha sonra kepenkleri kırarak girdikleri DEDAŞ binasındaki eşyaları tahrip edip dışarı attı, binayı ateşe verdi.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürülürken, alevlerden bina içerisindeki eşya ve evrakların zarar gördüğü gözlendi.

Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği grubun dağılmasının ardından İpekyolu ulaşıma açıldı.

DEDAŞ yetkilileri ise Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’de (BOTAŞ) yaşanan sorunlar nedeniyle elektrik kesintinin yaşandığını, Batman’dan gelen bir ekibin de desteğiyle sorunun giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
785 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.