logo

20 Mayıs 2014

Drogba: 4. yıldız için Mayıs’ta dönerim!

Drogba’nın, ligdeki son Erciyes maçının ardından soyunma odasında takım arkadaşlarına veda ederken, “4. yıldızı taktığınızda, sizinle kutlamaya geleceğim. Gelecek sezon şampiyon olacağınıza inanıyorum, yani Mayıs’ta görüşürüz” dediği öğrenildi

Cim Bom’un Fildişi Sahilli futbolcusu Didier Drogba, Galatasaray’dan ayrılmadan önce takım arkadaşlarıyla bir veda konuşması yaptı. Drogba’nın veda konuşması sırasında, arkadaşlarına moral vererek, “Bu sezon olmadı ama, 4. yıldızı taktığınızda sizinle kutlamaya geleceğim. Gelecek sezon şampiyon olacağınıza inanıyorum, yani Mayıs’ta görüşürüz” dediği ve takıma güven aşıladığı öğrenildi.
Kalmak istediğini dile getirdi
Tüm oyunculara tek tek sarılan, teknik heyetle de son bir görüşme yapan Drogba’nın, GSTV’ye verdiği veda röportajında kullandığı ifadeler ise bir anlamda Galatasaray’da ne kadar kalmak istediğini gösteriyordu. Zira 36 yaşındaki futbolcu, takımda kalma ihtimaliyle ilgili bir soruya şu yanıtı vermişti: “Çok zor bir soru… Bunun açıklamasını bence yönetime bırakalım, benim buraya gelişimi de onlar duyurmuştu. Üzücü; çünkü burada daha yapacak çok işimiz vardı.”
‘Fener maçında oynamamalıydım’
Drogba aynı röportajda, Dünya Kupası’nda son kez forma giyeceği için heyecanlı olduğunu, ancak sakatlığının kendisini zorladığını da söyledi. Chelsea deplasmanında yaşadığı sakatlığın ardından büyük bir hata yaptığını belirten Drogba, “Fenerbahçe maçında oynamamalıydım. Chelsea maçında yaşadığım sakatlıktan dolayı iki hafta antrenman yapamamıştım. Koşamıyordum, yönümü değiştiremiyordum. Hâlâ o maçı nasıl oynadığımı bilmiyorum. Ama evimizde, Fenerbahçe’ye karşı oynadığımız bir derbi maçıydı. Ve istediğimiz yerde olduğumuz bir sezon değildi. Oynamak zorundaydım. Kazanmak zorundaydık. Evet, şampiyon olamayabilirdik; ama evimizde Fenerbahçe’ye kaybedemezdik. Sahip olduğum her şeyi verdim. Maçı da kazandık. Ve herkes çok mutluydu” yorumunu yaptı.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.