logo

“Dönemin’ dendi hala buradayım’

Yalova’da halka seslenen Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonuna yönelik iddianamede kendisi için ‘dönemin başbakanı’ ifadesi kullanıldığını belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin 1 Haziran’da tekrarlanacağı Yalova’da halka seslendi.

Yolsuzluk operasyonuna değinen Erdoğan, fezlekelerin ’17 Aralık’ öncesinde hazırlandığını söyledi.

Operasyona yönelik hazırlanmış iddianame ve polis fezlekelerinin eline geçtiğini söyleyen Erdoğan, hazırlanan iddianamede kendisi hakkında ‘dönemin başbakanı’ ifadesinin kullanıldığını söyledi.

Erdoğan, “Bu tutanaklarda ne vardı biliyor musunuz? Bakın çok manidar, ‘Dönemin Başkanı’ ifadesi geçen iddianame hazırlamış polis benim için” diye konuştu.

Başbakan şöyle devam etti:

“Şimdi bu iddianameyi hazırlayan o güvenlik mensuplarına sesleniyorum: Siz bunu 17 Aralık öncesinde hazırladınız. Aralık geçti, ocak, şubat, mart, nisan, mayıs da bitiyor. Senin ‘Dönemin Başbakanı’ dediğin Tayyip Erdoğan, bak hala burada. Bu ne terbiyedir Sen nasıl bir polissin Sen nasıl böyle bir şey yaparsın Çünkü Pensilvanya bunlara böyle talimat verdi.

Bunlar zannediyorlardı ki ’17 Aralık darbesiyle olmadı, 25 Aralık darbesiyle başarılı olacağız, hukuk darbesiyle de bunu tamamlayacağız, Başbakanı indireceğiz, kabinesini indireceğiz ve ardından da hükümeti kuracağız’. Buna inandılar.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
642 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.