logo

Dizayn’ından 5 Bin Kişiye İstihdam

Türkiye’nin en yaygın yapı marketi olma hedefiyle yola çıkan DİZAYN’IM Mağazaları, ev yenilemede ihtiyaç duyulan tüm ürünleri bir arada sunan, geniş ürün yelpazesi ve toptan fiyatına perakende satışlarıyla büyük ilgi gören ilk mağazasından sonra ikinci mağazasını Başakşehir’de açtı.

Adil MirmahmutoğullarıTürkiye’nin en yaygın yapı marketi olma hedefiyle yola çıkan DİZAYN’IM Mağazaları, ev yenilemede ihtiyaç duyulan tüm ürünleri bir arada sunan, geniş ürün yelpazesi ve toptan fiyatına perakende satışlarıyla büyük ilgi gören ilk mağazasından sonra ikinci mağazasını Başakşehir’de açtı.

“Benim Evim, Benim Dizayn’ım” sloganıyla, mahallelerde özellikle kadınların ev yenileme, dekorasyon, ufak tadilat ihtiyaçlarına özgün, pratik ve hesaplı bir şekilde cevap vermeyi amaçlayan ve ilk mağazası ile büyük ilgi gören “DİZAYN’IM” 6 Mayıs Salı günü yapılan açılış töreni ile ikinci mağazasını Başakşehir’de açtı.

Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, Başkan Yardımcısı Adil Mirmahmutoğulları, Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Tüzmen, Hilmi Güler ve Mustafa Açıkalın’ın hazır bulunduğu açılış, yönetim kurulu üyeleri ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından yapıldı.

Mir Holding Yönetimi Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, kaybolan mahalle kültürünü yaşatmaya katkı sunmanın yanı sıra, mahalle ekonomisine de katkı yapacak yeni bir konseptle bu alana giriş yaptıklarını, Dizayn’ım adlı kaliteli ve ucuz yapı market/ev yenileme zincirlerinin ağırlıklı bayanlara ve profesyonellere hitap edeceğini belirtti. “Toplam alan büyüklüğü 300 ila 600 metrekare arasında olacak bu mağazalarla, ilk etapta 10, ardından 100, devamında da 500 ve 1000 şube psikolojik sınırını aşmayı hedefliyoruz. 1000 adet rakamına ulaştığımızda toplamda 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız” diye konuşan Mirmahmutoğulları, “Her mağaza için rafların içinde ki ürünler dahil 1 milyon liralık yatırım ön görüyoruz. Mağaza başına 3 milyon liralık ciro hedefliyoruz. En ucuz bizde olacak diye bir iddiamız yok. Müşteride kaliteyi değerinde aldığı hissi uyanmalı” dedi.

5 BİN ÇEŞİT ÜRÜN

Mağaza raflarında 5 bin, dijital raflarda 59 bin ürün yer alacak. Mağazalarda, raflardan, 13 ana kategori ve 112 alt kategori de, 5000 çeşit ürün alınabilecek. Ürünlerin tamamı TSE ve elektrikli ürünler CE belgeli olacak. Standart dışı, risk barındıran ürünler bulunmayacak. Dijital mağazada ise, 50.000 çeşit ürün sergilenecek ve pek çok banyo, mutfak ve WC alternatifleri olacak. Dijital mağazadan piyasa fiyatlarının altında, pek çok ürün temin edilebilecek.

Dünyada eşi benzeri olmayan, Dizayn Grup Ar-Ge çalışmaları sonucu üretilmiş yaşamı kolaylaştıran, enerji tasarrufu sağlayan benzersiz ürünler dikkat çekiyor.

Teknolojik fakat kullanımı kolay birçok değişik ürün sadece bu mağazalarda satışa sunuluyor. 43 m2ye sığdırılmış olağanüstü konforlu anne, baba ve 2 çocuğun konforlu ve şık bir şekilde yaşayabileceği ev modeli de birçok ailenin m2 sorununa çözüm getirecek cinsten. Bunun yanı sıra DİZAYN’IM mağazalarında görevli mimarların simülasyon teknolojisi ile evinizi, odanızı, banyonuzu mağazada tasarlayıp, bütçesini çıkartıp dilerseniz evinize uygulatabiliyorsunuz.

Dizayn Bina Çözümleri yaklaşımının geliştirdiği ve patenti kendilerine ait olan, yenilenebilir enerji ile evlerin ısıtma ve soğutma ihtiyacını mükemmel bir şekilde çözen teknolojisi ve farklı birçok ürün de bu mağazalarda müşteriler ile paylaşılıyor.

DİZAYN’IM zincirlerinde satış sonrası hizmet de verilecek. Islak hacimlerin renovasyonu, banyo ve mutfak kurulumu yapılacak. Hatta çilingir hizmeti, anahtar kopyalama, batarya kaçağı giderme, batarya değişimi, cam takılması, çerçeve yapılması, matkap isleri, elektrik tesisatı, su kaçak tespiti gibi evlerde sıkça yaşanan sorunlara da çözümler sunulacak.

Ortaya konan konsept ile, dünyada da benzeri olmayan bir çalışmaya imza attıklarını söyleyen Mirmahmutoğulları “önce İstanbul Avrupa yakasında, sonra Asya yakasına, sonra tüm Türkiye’de, daha sonrada dünyaya açılma hedeflerinin olduğunu” söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
2324 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.