logo

DİZAYN 1000 Şube Açıp 5 Bin Kişiyi İstihdam Edecek

Yapı marketi DİZAYN’IM Mağazaları, ikinci mağazasını Başakşehir’de açtı.

DİZAYNYapı marketi DİZAYN’IM Mağazaları, ikinci mağazasını Başakşehir’de açtı. Mir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan mağazalarında 5 bin kişiyi istihdam etmeyi planladıklarını söyledi.

Açılış programına Başkan Yardımcısı Adil Mirmahmutoğulları, Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Tüzmen, Hilmi Güler ve Mustafa Açıkalın’ın yanı sıra Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı. Mir Holding Yönetimi Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları açılışta yaptığı konuşmada, kaybolan mahalle kültürünü yaşatmaya katkı sunmanın yanı sıra, mahalle ekonomisine de katkı yapacak yeni bir alana giriş yaptıklarını söyledi. Dizayn’ım adlı kaliteli ve ucuz yapımarket/ev yenileme zincirlerinin ağırlıklı bayanlara ve profesyonellere hitap edeceğini aktaran Mirmahmutoğulları, “Toplam alan büyüklüğü 300 ile 600 metrekare arasında olacak bu mağazalarla, ilk etapta 10, ardından 100, devamında da 500 ve bin şube psikolojik sınırını aşmayı hedefliyoruz. Bin rakamına ulaştığımızda toplamda 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Her mağaza için rafların içinde ki ürünler dahil 1 milyon liralık yatırım ön görüyoruz. Mağaza başına 3 milyon liralık ciro hedefliyoruz. En ucuz bizde olacak diye bir iddiamız yok. Müşteride kaliteyi değerinde aldığı hissi uyanmalı.” diye konuştu.

Mağaza raflarında 13 ana 112 alt kategori de 5 bin çeşit ürün alınabileceğini aktaran Mirmahmutoğulları, “Ürünlerin tamamı TSE ve elektrikli ürünler CE belgeli olacak. Standart dışı, risk barındıran ürünler bulunmayacak. Dijital mağazada ise 50 bin çeşit ürün sergilenecek ve pek çok banyo, mutfak ve WC alternatifleri olacak. Dijital mağazadan piyasa fiyatlarının altında, pek çok ürün temin edilebilecek.” açıklamasını yaptı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
2732 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.