logo

Diyarbakır Kitap Fuarı 5 yaşına girdi

20-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Diyarbakır Kitap Fuarı beşinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Diyarbakır 5. Kitap Fuarı

Bu sene 150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarda geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 60 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla buluşacak.

Ölümünün 90. Yılında Ali Emîrî memleketi Diyarbakır’da anılıyor. Diyarbakır 5. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek panele Ali Emîrî’nin yaşamı ve eserleri üzerine Fahri Aral ve Artuklu Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım konuşmacı olarak katılacak.

Bu yıl 100.doğum yıllarını kutladığımız edebiyatımızı önemli isimleri Orhan Kemal, Orhan Veli ve Oktay Rifat Diyarbakır Kitap Fuarı’nda sergi ve etkinliklerle anılıyor. TÜYAP tarafından Işık Öğütçü’nün danışmanlığında hazırlanan Orhan Kemal 100 Yaşında sergisi Adana, Bursa ve İzmir’in ardından Diyarbakır’da okurlarla buluşacak. Sergiyi takiben Orhan Kemal’in yaşamı ve eserleri üzerine bir de panel düzenlenecek.

TÜYAP tarafından düzenlenen Garip Şairleri 100 Yaşında sergisinde ise Garip Şiiri ve şairler Orhan Veli, Oktay Rifat ve Melih Cevdet Anday’ın şiirleri yer alacak. Yapı Kredi Yayınları tarafından İstanbul’da düzenlenen Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında sergisi de İstanbul ve İzmir’in ardından Diyarbakır’a geliyor.

Girişin ücretsiz olduğu fuar 20-24 Mayıs 2014 tarihleri arasında 10.30-19.30 saatlerinde, kapanış günü olan 25 Mayıs 2014 tarihinde ise 10.30-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
805 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.