logo

Dışişleri’den ‘rehine’ açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Musul’da alıkonulan Türk vatandaşlarının seçim kampanyasında kullanılacağı iddialarına yönelik bir açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, Musul’da alıkonulan konsolosluk çalışanları ve şoförlerin Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasında kullanılacağı iddialarını yalanladı.

Yapılan açıklamada, “Musul’da alıkonulan vatandaşlarımızın serbest bırakılmalarının Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanılacağı yönünde bugün (2 Temmuz) bazı basın yayın organlarında yayınlandığı görülen haberler hiçbir mesnede dayanmayan çirkin ithamlardır” denildi.

Irak’ta alıkonulan Türk vatandaşlarının ülkeye dönmesi için büyük gayret gösterildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hükümetimizin bu konulardaki tavrı nettir. Hiçbir husus vatandaşlarımızın can güvenliğinden daha önemli değildir. Devletimizce bundan önceki olaylarda harcanan yoğun ve etkin çabalar kamuoyumuzca da yakından bilinmektedir.

Milli menfaatlerimizi ilgilendiren ve alıkonulan vatandaşlarımızın aileleri bakımından da çok özel bir hassasiyet arzeden böyle bir durumun asılsız iddialara konu edilmesi esefle karşılanmaktadır.”

Etiketler: » » » » »
Share
622 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.