logo

10 Ağustos 2014

Dış basında Köşk seçimi

Bugün gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimi, yurtdışında da yakından takip edildi. Ajanslar ve gazeteler, seçimle ilgili son gelişmeleri okurlarına sıcağı sıcağına duyurdu.

Guardian, oyların büyük bir kısmının sayıldığını ve bu sonuçlara göre Erdoğan’ın Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olduğunu duyurdu. Gazete, ayrıca Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kişisel sosyal medya hesabından Erdoğan’ın seçimi kazandığını duyurduğunun da altını çizdi.

BBC, resmi olmayan sonuçlara göre Erdoğan’ın yüzde 52 oy oranıyla seçimi kazandığını ve Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olduğunu duyurdu.

AFP, oyların yüzde 99’unun sayıldığını ve Erdoğan’ın oyların yüzde 52.1’ini alarak Cumhurbaşkanı seçildiğini duyurdu.

Daily Mail, resmi olmayan rakamlara göre Erdoğan’ın seçimi kazandığını ve seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı olduğunun altını çizdi.

Huffinton Post, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Twitter hesabından Erdoğan’ın Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olduğunu duyurduğunu okurlarıyla paylaştı.

New York Times, resmi olmayan sonuçlara göre Erdoğan’ın seçimi önde götürdüğünü ve seçimi kazanmaya yakın olduğunu belirtti.

Reuters, sandıkların büyük bir bölümünün açıldığını ve Erdoğan’ın resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçildiğini duyurdu.

AP, resmi olmayan sonuçlara göre Erdoğan’ın Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olduğunu yazdı.

France 24, Erdoğan’ın seçimi önde götürdüğünü ve büyük bir olasılıkla Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olacağını belirtti.

Al Jazeera, sandıkların yüzde 90’ının açıldığını ve bu sonuçlara göre Erdoğan’ın Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı olmaya çok yakın olduğunu okyucularına duyurdu.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
659 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.