logo

Çocukları için açlık grevine başladılar

Diyarbakır’da çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan aileler, açlık grevine başladı.

Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını belirterek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan ailelerin kaldığı çadırlar zabıta ekipleri tarafından çevre düzenlemesi yapılacağı gerekçesiyle kaldırıldı.

Zabıta ekiplerince ailelere ait kilim, hasır, çocuklarının fotoğrafları ve ziyarete gelenlerce hediye edilen çiçeklere de el konuldu.

Eylemlerini sürdüren aileler, dua ederek iki günlük açlık grevine başladı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden gelen Reşit Koç, 19 yaşındaki kızı Zübeyde Koç için yaptığı oturma eylemini açlık grevine dönüştürdüğünü söyledi.

Reşit Koç, “Çocuklarımıza kavuşmak için iki gün açlık grevi yapacağız. Çocuklarımız gelmezse ölüm orucuna başlayacağız” dedi.

Çadırlarının zabıta ekipleri tarafından kaldırılmasına tepki gösteren Koç, şöyle konuştu: “Yaşadığımız acı yetmez gibi çadırlarımızı söküp götürmüşler. Yaptıkları hakaretlerin ardından bunu da bize reva gördüler. Güneşte kaldık. Nasıl dayanacağımızı bilmiyoruz ama bu eylemi sürdürmekte kararlıyız.”

Çocuklarına kavuşmak için yetkililerden destek beklediklerini kaydeden Koç, “Bu acı bitsin artık. Evlat acısı çok ağır. Artık çözüm olmasını, barışın sağlanmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
633 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.