logo

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu hayatını kaybetti

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, İstanbul’daki evinde hayatını kaybetti.

Ferit Mevlüt Aslanoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, 62 yaşında hayatını kaybetti.

Avcılar Denizköşkler Mahallesi’ndeki evinde gece geç saatlerde rahatsızlanan Aslanoğlu, ambulansla Özel Avcılar Hospital’e kaldırıldı.

Yolda kalbi duran Aslanoğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Aslanoğlu’nun cenazesinin 17 Mayıs Cumartesi günü öğle namazının ardından Ataköy 5. Kısım Camisi’nden kaldırılacağı öğrenildi.

Aslanoğlu’nun vefatının duyulması üzerine CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen ile ailesi ve yakınları hastaneye geldi.

“SOMA’DA YAŞANANLARA ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜ”
Hastanede açıklama yapan Avcılar Belediye Başkanı Toprak, Aslanoğlu’nun evinde rahatsızlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Gece yattıktan sonra rahatsızlandığını fark ediyorlar, sonra ambulans çağırıyorlar. 112 ambulansı geliyor. Hayati fonksiyonlarının sürmediğini fark ediyorlar. Yolda hastaneye gelinceye kadar da müdahale ediyorlar. Hastanede yeniden canlandırma yapılıyor ancak cevap vermiyor. Ailesi yanındaymış.

Çok çalışkan bir milletvekilimizdi. Sürekli koşturur bütün sosyal faaliyetlerimize katılırdı. Bugün de çok yoğun bir gün geçirmiş. Soma’da yaşananlara da çok üzülmüştü. Sürekli orada yapılan çalışmalardan haber alıyordu. Tüm Türkiye’nin başı sağolsun. Bir milletvekilimizi, bir abimizi kaybettik. Çok üzgünüz.”

Malatya’da 1 Şubat 1952 yılında doğan Aslanoğlu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesini bitirdi. Bankacılık yapan Aslanoğlu Garanti Bankası’nda müfettiş, şube müdürlüğü, krediler müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Aslanoğlu, 22. ve 23. dönemde Malatya’dan 24. Dönemde İstanbul’dan CHP Milletvekili seçildi. Evli olan Aslanoğlu’nun bir erkek ve bir kız çocuğu bulunuyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
653 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.