logo

Charlie Hebdo saldırıdan ders almadı!

Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo, 12 kişinin öldüğü saldırının ardından ilk sayısını çıkarıyor. Bugün satışa başlayacak dergi 3 milyon adet basıldı. Dergiye saldırının nedeni olan Hz. Muhammed’in karikatürleri yine derginin kapağında yer verdi!

Charlie Hebdo-dergiMizah dergisi Charlie Hebdo, saldırının ardından ilk sayısını hazırladı. Ancak tüm olan bitenden ders almadığına benziyor!

Geçen hafta meydana gelen 12 kişinin öldüğü saldırının ardından derginin ilk sayısının kapağında yine Hz. Muhammed karikatürü yer alacak!

Dergi yazarlarından gelen açıklamada, Charlie Hebdo’nun tüm inançları eleştirmeye devam edeceği belirtilerek, “Bir mizah dergisi, dinleri eleştirmeden olabilir mi? Ama ölüm tehdidi almadığımız bir gün olmadı. Ancak kimse editoryal toplantı sırasında ekibimizin kalaşnikofla taranacağını tahmin edemezdi” dendi.

Charlie Hebdo çalışanları, derginin son sayısını Fransız liberasyon gazetesinin ofisinde hazırladı. Bugün piyasaya çıkacak olan son sayıysa 3 milyon adet basıldı.

Kapakta, gözü yaşlı Hz. Muhammed büyük harflerle ‘Ben Charlie’yim’ yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle ‘her şey affedildi’ yazıyor.

Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz hafta çarşamba günü düzenlenen saldırıda 12 kişi ölmüştü. Hayatını kaybeden derginin 5 karikatüristi arasında, yazı işleri müdürü Stéphane Charbonnier de vardı.

Anlaşılan yapılan saldırdan ders almayan Charlie Hebdo dergisi, Hz. Muhammed karikatürüne yeniden yer vererek İslam’a, Müslümanlara hakaret etmeye devam edecek! Derginin bu küstahça ve sorumsuzca hareketiyle yine olaylara ve olası facialara kapı aralamaya devam edeceğine benziyor!

Tüm olan bitenlerden sonra; provakasyonlara devam eden derginin saldırının üzerindeki sis perdesi, senaryo söylentileri ve tüm şüpheleri daha da derinleştiriyor!

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.