logo

‘Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’daki maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi. Madendeki son 2 işçinin de çıkarıldığını belirten Bakan Yıldız, “Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok” dedi.

taner Yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Soma’daki maden kazasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Soma’da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden kazasında, son iki işçinin de cesedi çıkarıldı. Madenden çıkarılan cansız bedenler ambülanslara konularak Akhisar’a götürüldü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 301 olduğunu söyledi. Madendeki son 2 işçinin de çıkarıldığını belirten Bakan Yıldız, “Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok” dedi.

Bakan Yıldız, “Bugün en az 10 işçimizi daha ailelerine teslim etmeyi planlıyoruz. Buradan çıkarılacak iki işçiyi de ailerine teslim etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

‘485 MADENCİ SAĞ ÇIKARILDI’
Madende bulunan son iki işçinin de çıkarılmasıyla birlikte kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığını dile getiren Bakan Yıldız, kaza sonrası 485 madencinin sağ kurtarıldığını ifade etti.

‘YANGIN KONTROL ALTINDA’ 
Energi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maden ocağındaki yangının da kontrol altına alındığını söylemişti.

Bakan Yıldız, “Kimin ihmali varsa cezasını çekecektir” görüşünü de dile getirdi.

Bakan Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradaki facianın siyaset üstü olduğunu söylemiştim. Toplumun her kesimininden gelip acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu dahil herkes burada acıyı paylaştı” dedi.

Bakan Yıldız, gece yarısı yaptığı açıklamada ise facianın meydana geldiği maden ocağında yapılan çalışmalar sonucunda iki bloğa da ulaşıldığını ve 14 işçinin yerinin tespit edildiğini söylemişti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
627 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.