logo

02 Haziran 2016

Büyükelçi Karslıoğlu Türkiye’ye döndü

Almanya Federal Meclisi’nde 1915 olaylarına ilişkin tasarının kabul edilmesinin ardından istişarede bulunmak üzere Ankara’ya çağrılan Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, yurda döndü. Karslıoğlu, “Parlemanto duygusal bir karar aldı. Biz duygularımızla değil mantığımızla hareket edeceğiz” dedi.

Hüseyin Avni KarslıoğluAlmanya Federal Meclisi’nde (Bundestag) 1915 olaylarına ilişkin tasarının kabul edilmesinin ardından istişarede bulunmak üzere Ankara’ya çağrılan Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, İstanbul’a geldi.

Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçakla saat 19.00’da Atatürk Havalimanı’na ulaşan Büyükelçi Karslıoğlu, burada kendisini bekleyen gazetecilerin soruları karşısında, “Hep beraber gördük, yaşadık” dedi.

“ALMANYA İLE DOSTLUĞUMU< ŞÜPHESİZ SÜRECEK”

Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Ankara’ya geldi. Karslıoğlu, yaptığı açıklamada “Parlemanto duygusal bir karar aldı. Biz duygularımızla değil mantığımızla hareket edeceğiz. Çok görüşmeler yaptık ama karar önceden verilmiş. Almanya ile dostluğumuz şüphesiz sürecek” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
327 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET