logo

‘Boşuna kendinizi yormayın’

MKYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan’ın Başbakanlık görevinden istifa etmeyeceğini söyleyen AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, MHP ve CHP’ye “Boşuna kendinizi yormayın” sözleriyle seslendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor.

Toplantıda cumhurbaşkanlığı seçiminin ele alındığını söyleyen Çelik, dün adaylığı açıklanan Erdoğan’ın Başbakanlık görevinden istifa etmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi eleştirdi.

Konuyla ilgili YSK’nın ‘istifaya gerek olmadığı’ kararını hatırlatan Çelik, “Sayın Erdoğan istifa etmeyecek, boşuna kendinizi yormayın” dedi.

Hüseyin Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Yalancıdan şaibeliden cumhurbaşkanı adayı olmaz diyolar. Başta siyasetçiden cumhurbaşkanı olmaz diyorlardı. Kılıçdaroğlu’nun bu beyanlarını bütün CHP’lilere haksızlık olduğunu düşünüyorum. Yalancıdan cumhurbaşkanı olmaz diyor, demek ki siz CHP içinde şaibeli olmayan birini bulamadınız.

Siyasetçi olmasın dediğinizde siyasetçileri küçümsemiş oluyorsunuz. En başta CHP vekillileri buna tepki göstermeli. CHP’ye oy veren kitle üzerinde yapılan ankette, Kemal Kılıçdaroğlu aday olması durumda yüzde 20’sinin oy vereceği ortaya çıktı.

Merkel’in Aydın Doğan’a söylediği bir söz var: Avrupa’da iki lider var biri Tony Blair diğeri Recep Tayyip Erdoğan, bunu bizzat Aydın Doğan bize söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu’nu Avrupa’da Türk televizyonlarını izleyenler dışında kim tanır.

Bugün 5 parti bir araya gelmiş, bir imza atmışlar ve adına da “büyük uzlaşma” demişler. Başta siz büyük olacaksınız ki uzlaşmanız büyük olsun. Türkiye’de 70 küsür parti var. Sayın Ahmet Necdet Sezer seçildiğinde DSP, MHP, ANAP, DYP ve FP uzlaşmıştı. Nitekim Sayın Sezer birkaç tur sonunda seçildi. Bu uzlaşmadan büyük bir talih mi çıktı?

Sezer’in cumhurbaşkanlığı en az Moğol istilası kadar zarar vermiştir. Büyük uzlaşma vs hayırlı olsun. Şu anda 3 aday gösterildi. Sayın Kılıçdaroğlu’na bir çağrı yapıyorum. Hırsız vs gibi laflarla 30 Mart’ta boyunuzun ölçüsünü aldınız.

MKYK toplantımızda cumhurbaşkanı seçimleri ele alındı. Huzur içinde bu sürecin devam etmesini istiyorum. Bugün yıldönümü olan Madımak’ta hayatını kaybeden insanların ailelerine tekrardan başsağlığı diliyorum. Mezhep savaşlarının insanları ne duruma düşürdüğünü görmek için Suriye ve Irak’ta yaşananlara bakmak gerek.

Kamuoyu anketlerine göre adayımız Sayın Erdoğan, ilk turda yüzde 50 üzerinde oy alarak seçilecek. Ama biz milli iradeyi cebimizde görmüyoruz. Gerekli çalışmaları yapacağız. Sayın Erdoğan’ın istifa etmesi gerektiğine yönelik CHP ve MHP’den açıklamalar var.

Her genel seçim bir başbakanlık seçimidir. Başbakan seçimlere giderken istifa ediyor mu, dünyada bunu bir örneği var mı? Sayın Kılıçdaroğlu, İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı adayı oldu, istifa etti mi?

Kendi kendimizi kandırmayalım, Türkiye’de de dünyada da bunun bir örneği yoktur. YSK aldığı kararda hangi meslek mensuplarının aday olmaları halinde istifa gerektiğini açıkladı. Burada bakan veya başbakan var mı? Seçim yasakları başladığında başbakan ne yapılması gerekiyorsa uyacaktır. Yasaların emretmediği bir şeyi başbakandan istemek zorunda değilsiniz. Başbakan istifa etmeyecek boşuna kendinizi yormayın.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
868 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.