logo

‘Bir zafer anıtı inşa ediyoruz’

Başbakan Erdoğan, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanına ilişkin, “Biz sadece bir havalimanı değil bir zafer anıtı, milletin özgüvenini inşa ediyoruz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanının temel atma töreninde konuştu.

“Biz sadece bir havalimanı değil bir zafer anıtı, milletin özgüvenini inşa ediyoruz” diyen Başbakan Erdoğan, “Biliyorsunuz geçen yılın Mayıs ayında bazı ‘gezizekalılar’ türedi. Bu ‘gezizekalılar’ maalesef bu havalimanını hazmedemediler. Çünkü onların böyle devasa bir havalimanının yapılmasını tahayyül etmeleri mümkün değildir” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Bugün biz bir havalimanı değil, aslında bir zafer anıtı inşa ediyoruz. Biz sadece havalimanı değil, milletin özgüvenini inşa ediyor, asırlar süren o mutsuzlukları, kırgınlıkları, karamsarlığı bugün artık tamir ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘BU DÜNYADA ARTIK BİZ DE VARIZ’ 
Başbakan Erdoğan, “Düşmanlarımız da şu anda bizi seyrediyor. Bu büyük projeyi engelleyemedikleri için onlar da büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar. Şunu herkes bilsin; Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye başarısızlığı kabullenmiş, talihine boyun eğmiş, kendisine çizilen role mahkum olmuş bir Türkiye asla değil. Türkiye engelleri aştı, kendisine biçilen elbiseyi yırtıp attı ve olması gereken yere ulaştı. Bu bölgede artık biz varız, bu dünyada artık biz de varız” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
508 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.