logo

15 Kasım 2014

‘Bir sene daha Avrupa’ya gidemeyiz!’

Aziz Yıldırım, UEFA’dan uyarı alan F.Bahçe’nin Avrupa maçlarına diken üstünde çıktığını ifade etti ve o taraftar grubuna ateş püskürdü.

Aziz YıldırımFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

İşte Aziz Yıldırım’ın konuşmasından bazı bölümler:

“KONUMUZ TRİBÜNLERDEKİ…”

“Konumuz tribünlerdeki seyircilerle ilgili durumları kamuoyu ile paylaşmaktır. Bunun için bugün bu toplantıyı tertip ettik. Bazı gelişmeler oldu. O gelişmelerle ilgili de bir konuşma yapacağım.”

Aziz Yıldırım’ın bu sözlerinin ardından Genç Fenerbahçeliler grubu hakkında hazırlanan bir video basın mensuplarına izlettirildi.

“BİZ BUNU BİTİRMEYE KARARLIYIZ”

“Tribünlerdeki bu profildeki seyirci sorunu yalnızca Fenerbahçe’nin değil Türk sporunundur. Ancak bununla mücadeleyi sadece Fenerbahçe’yi istiyor. Avrupa Birliği’ne girme iddiasındaki bu ülkenin takımları Avrupa’da hazırlık maçı yapamıyor. Bunların nedeni bu tarz taraftarların gurbetçilerle birleşip bunların daha fazlasını yapıyor. Galatasaray ve Trabzonspor son maçlarda bu olaylardan dolayı sorun yaşadı. Biz bunu bitirmeye kararlıyız. Türk takımları, Avrupa’da hazırlık maçı yapamıyor ve belki de birkaç sene sonra Avrupa’da hazırlık maçı yapamayacak.”

“1 SENE DAHA AVRUPA’YA GİDEMEYİZ”

“Fenerbahçe, cezası da bittikten sonra şampiyon olursak Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğiz. Eğer bu tip bir tribün olayı olursa Fenerbahçe 1 sene daha Avrupa’ya gidemeyecek. Bunlar futbol seyircisi değil.”

“F.BAHÇE ÜZERİNDE RANT SAĞLIYORLAR”

“Biz geçmiş yıllarda bilet vermeme operasyonu yaptık. Bizim dışımızdaki bazı kişi ve şahıslar yardımlarla bunları tribüne soktular. Benim aleyhimde de, küfür olmamak kaydıyla, eleştiride bulunabilirler. Ancak, sporcuma, hocama hiçbir şekilde bağıramaz maçın başında. Esas Gençlerbirliği maçında bu olay ortaya çıktı. Bunlar Fenerbahçe forması da giymezler. GFB adına ürettikleri atkılar, montlar, vesairelerle yıllık 4-5 milyon lira gelir sağlıyorlar. Biz bunlar hakkında ihbar yapıyoruz, yakalanmadan önce kaçıyorlar. Fenerbahçe üzerinden rant sağlıyorlar. Manevi rant da var. Çiçek alıp devlet büyüklerinin evinin önünden geçiyor, siz de yazıyorsunuz bunu, kendilerine bir kişilik sağlıyorlar. Onları bir noktaya taşıyorsunuz.”

“AVRUPA’DA HİÇBİR TÜRK TAKIMI, 1-2 YIL İÇİNDE…”

“Ben başımdan geçenleri anlatacağım. Biz devlet olmadan bu işi çözemeyiz. Devlet de buna sahip çıkmalı. Avrupa’da hiçbir Türk takımı 1-2 yıl içinde Avrupa’da maç yapamaz. Bu Fenerbahçe’nin değil, bu ülkenin sorunu. Bu şahıs ve kişiler Alanya’da bağırıyorlar; “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye. Hayatlarında böyle hiç bağırmamışlardı. Çünkü liderleri hapiste, mesaj veriyorlar. Sonra Kadıköy’de de bağırıyorlar. Liderleri hapisten çıktıktan sonra başka türlü bağırıyorlar.”

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.