logo

24 Aralık 2014

Bir ilk! Sayılmayan golü mahkemeye verdi!

Bursaspor’un geçen Pazar günü Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmada ofsayt gerekçesiyle verilmeyen gol, yargıya taşındı.

Mustafa Çalışkan Golün geçersiz sayılması nedeniyle Mustafa Çalışkan adlı yeşil-beyazlı taraftar, yardımcı hakem Serkan Gencerler ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bursaspor-Trabzonspor karşılaşmanın 44’üncü dakikasında Fernandao’nun attığı gol, yardımcı hakem Serkan Gencerler’in uyarısı üzerine Hakem Bülent Yıldırım tarafından ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Ofsayt kararına tepki gösteren Mustafa Çalışkan, maçın bitiminin ardından arkadaşlarından gelen, “Yan hakem Serkan Gencerler ve TFF’yi mahkemeye ver” önerisi üzerine, taraftar grubuyla görüştükten sonra suç duyurusunda bulunmaya karar verdiğini söyledi.

“OFSAYT KARARINA ÇOK SİNİRLENDİM”

Golden sonra çok sevindiğini, ancak daha sonraki ofsayt kararına çok sinirlendiğini ifade eden Çalışkan, suç duyurusunda bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, dilekçeyi verdiği savcının da şaşırdığını söyledi.

Çalışkan, “Daha önce böyle bir dilekçe gelmemiş sanırım… Maçın 44’üncü dakikasına kadar Bursaspor’un Trabzonsporkarşısında 2-1 üstün durumdaydı. Verilmeyen gol takım için bir dönüm noktası oldu. Bursaspor maç sonunda Trabzonspor ile takımla berabere kaldı. Gol verilmiş olsaydı Bursaspor belki sahadan galip ayrılacaktı. Ancak bariz bir şekilde golümüz ofsayt sebebiyle verilmedi. Bunu bir taraftar olarak kendime yediremiyorum” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.