logo

‘Bıçağı bacağa doğru salladım’

Galatasaray Liv Hospital-Kızılyıldız basketbol maçı öncesi çıkan olaylarda hayatını kaybeden Sırp taraftarın faillerinin yakalandığını açıkladı. Gözaltına alınan 7 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri ise serbest bırakıldı.

Marko İvkoviçGalatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasındaki basketbol maçı öncesinde öldürülen Sırp taraftarla ilgili soruşturmada gözaltına alınan 7 kişinin işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne gönderildi. 6 kişi serbest bırakılırken, 1 zanlı mahkemeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkartılan şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ALTINOK: BİR HAFTADA YAKALANDI
İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Olayla ilgili olarak 82 kameranın incelendiğini ifade eden Altınok, faillerin yakalandığını söyledi.

Altınok, “Bir hafta gibi kısa bir sürede faillerin yakalanmasının ilgili ülke yetkilileri ve ölen taraftarın ailesi için de gönül rahatlatıcı bir sonuç olabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Cinayeti işleyen zanlının teşhis edildiğini ifade eden Emniyet Müdürü Altınok “Olayla ilgili 6 kişi İstanbul’da, 1 kişi de Antalya’ya gitmek üzere Bilecik’teyken gözaltına alındı. Sırp vatandaşı öldüren şahıs konusunda sıkıntı yok” diye konuştu.

Olayın, iki taraftar grubunun karşı karşıya geldiği anda değil “mangal yapan vatandaşlarla yaşandığına” dikkati çeken Altınok, şöyle konuştu:

“Bizim arkadaşlarımız iki taraftar grubunu bir araya getirmediler. Cinayete karıştığını düşündüğümüz kişilerin o anda yaşanan kavga olayına karışan kişiler olmadığını ama maça gelmiş ve maçtan önce sahil tarafında piknik yapan kişiler olduğunu tespit ettik. Failin maça gelme durumu var. Ama kavga görüntülerinde yok.”

Olayın faillerinin 6 günde yakalandığını vurgulayan Selami Altınok, “Emeği geçen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

‘ÖLEN DAHA FARKLIYDI’
Bakırköy 5. Sulh Ceza Hakimi Cemal Kök, şüpheli Kadri A.’yı “Üzerine atılı kasten öldürme suçunun niteliği, tanık anlatımları, delillerin tam toplanmamış olması, şüphelinin kaçma ihtimalinin bulunması ve adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalmasını” göz önüne alarak tutukladı.

Tutuklanan serbest meslek sahibi Kadri A., ifadelerinde, olay günü, Galatasaray-Kızılyıldız basketbol karşılaşmasının olduğu yere yakın bir mahallede mangal yaptığını ifade ederek, olayı özetle şöyle anlattı:

“Bir anda yabancı taraftarlar, Galatasaray taraftarlarına taş, sopa ve çelik coplarla saldırmaya başladı. Bu olaylar üzerine bir anda ben de hareketlendim. Farkında olmadan bıçağı elime almışım, biz de taşla sopalarla karşılık verdik. Bu sırada burnuma tekme veya yumruk gibi bir darbe aldım. Elimdeki bıçağı bacağa doğru salladım ancak isabet ettiremedim. Bana vuran şahıs daha sarışın ve uzun boyluydu. Ölen şahsın fiziksel özellikleri daha farklıydı. Ölen kişiyi ben bıçaklamadım. Suçlamayı kabul etmiyorum.”

Diğer şüpheliler de ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi.

THY Avrupa Ligi’nde Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında 21 Kasım’da oynanan maç öncesinde Abdi İpekçi Spor Salonu önünde kavga çıkmıştı.

Kavgada Kızılyıldız taraftarı 25 yaşındaki Marko İvkoviç, aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanmıştı. Sağlık ekiplerince Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan İvkoviç, kurtarılamamıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.