logo

01 Haziran 2014

Beşiktaş gelecek sezon bu statta oynayacak!

TFF, ‘İlk yarıdaki 17 maçı deplasmanda oynayalım’ önerisini kabul etmezse Beşiktaş, Başakşehir Stadı’na gidecek…

Beşiktaş camiası, Vodafone Arena’yı sabırsızla bekliyor. Başkan Fikret Orman’ın açılış için belirlediği 30 Ağustos tarihinde Arena’nın yetişemeyeceğini Beşiktaş İnşaat A.Ş. Genel Müdürü İhsan Coşkun açıkladı. Geçen sezon büyük çileler yaşayan Beşiktaş, geleceksezon maçlarını hangi stat oynayacak. Yönetimin, ilk hedefi gelecek sezon ilk yarıdaki 17 karşılaşmayı da deplasmanda oynamak.
İSTANBUL DA BU STATTA OYNAYACAK
TFF’nin bu öneriye pek sıcak bakmadığı öğrenildi. Alternatif arayan Siyah-Beyazlı yöneticiler, ocak ayına kadar maçlarını Başakşehir Stadı’nda oynamayı düşünüyor. Birkaç ay içinde açılışı yapılacak olan Başakşehir’esıcak bakan yönetim, kısa süre içinde bu konuyla ilgili resmi adımları atacak. Süper Lig’e yükselen İBB de Başakşehir Stadı’nda oynayacak.
ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN OLİMPİYAT
Bu nedenle TFF, BJK ve İBB’nin fikstürünü belirlerken ‘Ev sahibi’ konusuna dikkat etmesi gerekecek. Ocak ayına kadar maçlarını 18 bin kişilik Başakşehir Stadı’da oynamayı düşünen Beşiktaş, Vodafone Arena’nınyapımı bittikten sonra buraya geçecek. Siyah-Beyazlı yönetim, Devler Ligi Elemeleri’ndeki maçlar için ise Atatürk Olimpiyat Stadı’nı düşünüyor.
ÇOK AKILLI STAT
– Toplam kapasitesi 17 bin 800 kişi
– Tabandaki ısıtma sistemi sayesinde karlı havalarda zemin etkilenmiyor.
– Drenaj sistemi sayesinde de su birikmesi engelliyor.
– Çimlerin havalandırılması için tribünlerde hava sirkülasyonunu sağlayan boşluklar var.
– Çatıların altında elektrikli ısıtıcılar var.
– Stada metro ve otobüs hattı ile ulaşım var.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.