logo

Batman’da gölete giren 5 çocuk boğuldu

Batman’ın Kozluk ilçesinde gölete giren 5 çocuk, suyun içindeki çamura saplanarak boğuldu.

Batman’da gölete giren 5 çocuk boğuldu.

Olay, Batman’ın Kozluk İlçesi’ne bağlı Yakıtlı Köyü’nde meydana geldi.

Evlerinden bayram şekeri toplamak üzere çıkan akraba olan kız kardeşlerin de aralarında olduğu yaşları 10-12 arasında değişen 5 kız çocuğunun aileleri, kendilerinden akşam saatlerine kadar haber alamadı.

Çocukların bayramlaşmak üzere komşu köylere gittiğini düşünen aileleri, akşam saatlerine kadar haber alamayınca aramaya çıktı.

Köylüler, köy dışında bulunan sulama göleti kıyısında çocukların elbiselerini görünce durumu jandarmaya ve Batman’daki AFAD’a bildirdi.

AFAD ve jandarma ekipleri gölette yaptıkları aramada saat 19.30 sıralarında 5 çocuğun cesetlerine ulaştı.

Çocukların cesetleri Kozluk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. AFAD Batman İl Müdürü Fevzi Bakır, duyum aldıktan sonra hemen bölgeye ekip gönderdiklerini belirterek, “Çok derin olmayan suda çamur içinde 5 çocuğu çamura batık vaziyette bulduk” dedi.

Olay ilişkin açıklama yapan Kozluk Kaymakamı Orhan Aktürk, gölete giren bir çocuğunun suda çırpınarak gözden kaybolması üzerine akrabası olan 4 kız çocuğunun da onu kurtarmak için gölete girdiğini öğrendiklerini bildirdi.

Kızların 3 ayrı ailenin çocukları oldukları ve iki ailenin ikişer çocukları ile başka bir ailenin bir çocuğunun olduğu öğrenildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
452 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.