logo

‘Bana da mı deme, evet sana da’

Manisa’da bakkal dükkanı işleten bir esnaf, alacakları 50 bin liraya ulaşınca, veresiye isteyen müşterilere dükkanın camına astığı ilginç yazılarla tepki gösterdi.

 Bakkalın ilginç veresiye tepkisi şaşırttı.

Salihli’nin Çökelek Mahallesi’nde bakkal dükkanı işleten Mustafa Yılmaz isimli esnaf, alacakları 50 bin liraya ulaşınca, veresiye isteyen müşterilere dükkanın camına astığı yazılarla tepki gösterdi.

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, dükkanın duvarlarına ve camlarına “Veresiye kaldırılmıştır. Bana da mı deme, evet sana da. Ayrım yok. İsim listesi yapılacaktır. Duymadım, bilmiyorum, haberim yok demeyin” şeklinde yazılar yazarak tepkisini gösterdiğini kaydetti.

Alacaklarının 50 bin liraya kadar ulaştığını ve tahsil edemediğini belirten Yılmaz, “Bakkal dükkanımı üç yıl önce açmıştım. Şu anda alacağım 50 bin liraya ulaştı. Veresiye defterinin son sayfasına kadar doldu. Müşterilerin içerisinde veresiye yazdırıp ta bir yıldır ödemeyenler bile var. Ne banka kredi kartlarını ne de toptancıya olan borçlarımı ödeyebiliyorum.

Kimden istesem ‘anam verecek’, ‘babam verecek’, ‘buğdayda vereceğim’, ‘üzümde vereceğim’, ‘tarla satılacak vereceğim’, ’emekli maaşımı almadım, alınca vereceğim’ gibi farklı farklı bahaneler öne sürüyorlar. Borcu çok birikenler artık dükkanın önünden bile geçmiyorlar. Bende belki dükkan kapalıyken buradan geçerler diye onların dikkatini çekmek için camlara yukarıdaki notlar astım. İnşallah dikkatlerini çeker de borçlarını getirirler. Borç batağına düştüm” diye konuştu.

BORÇLARINI ÖDEMEK İÇİN TARLAYA İŞE GİDİYOR
Alacaklarını tahsil edemeyince borçlarını ödemekte güçlük çektiğini vurgulayan Yılmaz, kredi kartı borçlarını ödeyebilmek için günlük yevmiye ile işe gittiğini belirterek “Ben tarlalarda çalışmaya gittiğimde dükkana oğlum bakıyor. Ailecek mağdur durumdayız. Veresiye defterini de kapattım artık. Bu da son çağrım aksi taktirde broşür bastırıp, borçluların listesini kapı kapı dağıtacağım” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
678 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.