logo

13 Ağustos 2014

Bahçeli’yi kızdıran ‘istifa’ sorusu

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ziyaret eden MHP Lideri Bahçeli, bir gazetecinin ”İstifayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ”Çok mu arzuluyorsun? Recep Tayyip Erdoğan’ın arzusuyla paralel gitme. Görevimizin başındayız” yanıtını verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Levent’teki seçim koordinasyon merkezinde ziyaret etti.

İkili, ziyaret sonrasında gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Bahçeli, “Değerli bir bilim insanı ve diplomat olarak Türkiye’de çok sayıda siyasi partinin ortak aklı ve ortak adayı olarak seçimlere katılmıştır. Türkiye’nin siyasetine yüksek bir seviye, güzel bir üslup sunmak suretiyle bir mücadele vermiştir. Bu mücadele sonrasında kendilerini yerinde ziyaret ederek, teşekkürlerimizi ve tebriklerimizi sunmak arzusu için Ankara’dan bugün buraya gelerek; değerli Ekmeleddin İhsanoğlu Bey ile görüşme yaparak, teşekkürlerimizi bizatihi iletmiş olduk” dedi.

BAHÇELİ: ÇOK MU ARZULUYORSUN?
MHP Lideri Bahçeli, bir gazetecinin ”10 seçim kaybetmiş oldunuz. İstifayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ”Çok mu arzuluyorsun? Recep Tayyip Erdoğan’ın arzusuyla paralel gitme. Biz görevimizin başındayız” yanıtını verdi.

İHSANOĞLU: DEDİM Kİ, ‘BENDE LAF BİTTİ’
Ekmeleddin İhsanoğlu ise şöyle konuştu:

“Sayın Genel Başkan lütfettiler, ziyaret ettiler. İfade ettikleri gibi bu seçim esnasında, kendilerinin, partilerinin, teşkilatlarının destekleri oldu. Ben de kendilerine teşekkür ettim. Böylece artık seçim kampanyası, her şey bitmiştir. Ayın 10’unda da veda mesajımı buradan size ifade etmiştim. İlave edecek bir şey yok ancak Sayın Başkan ve mahiyetindeki parti mensuplarının teşriflerinden dolayı çok mutlu olduğumu ifade ettim.”

İhsanoğlu, “Siyasete girmek istiyor musunuz?” şeklindeki soruya ise “Her şeyin geçen Pazar günü olduğunu söyledim. Geçen de bir arkadaşınız sual sordu, dedim ki, bende laf bitti” yanıtını verdi.

Etiketler: » » » » »
Share
606 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.