logo

22 Ekim 2014

Aziz Yıldırım’dan İsmail Kartal hakkında şok sözler!

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım “İsmail Kartal gereksiz konuşmalar yaptığı için onu uyardım” dedi.

Aziz Yıldırım“BİZİ GALATASARAY YENMEDİ”

Galatasaray karşısında alınan yenilgiye değinen Yıldırım, “Maç geçti artık Gençlerbirliği maçına hazırlanmamız gerektiğini konuştuk. Geçen sene de maç kaybettik. İkinci devrenin başında 10 puandan 4 puana inmişti fark. Ondan sonra ayağa kalktık. Biz orada kendimiz mağlup olduk. Bizi Galatasaray yenmedi. Oyuncumuz kendini attırınca Galatasaray açıldı ve devamı geldi. Galatasaray maçındaki ve Konya maçındaki kırmızı kartlar haklı. Ama hakemlerin hataları oluyor. Elle atılan goller var. Bilmiyorum nasıl olacak. Bekliyoruz.” dedi.

“BEKİR VE ALVES’E VERİLEN KARTLAR DOĞRU”

Galatasaray maçının ilk yarısında 3 tane sarı kart pozisyonu var. Hakem görmedi. Biz susuyoruz ve bekliyoruz. Bekir ve Alves’in kartları doğdu ama Konya maçında Kuyt’a yapılan bir hareket var o da kırmızı karttı vermedi.

Emenike’nin pozisyonu da net penaltı. Oyuncu ayağını koyuyor. Orada Emenike çalıma da gidebilir kaleye de vurabilir. Oyuncu ayağını koyunca vuramadı. Penaltıydı.

Voleybol maçındaki tezahüratlar beni ilgilendirmiyor. Söyler söyler dururlar. Artık stada giremiyorlar.

Alves’le konuştum. 50bin avro ceza vermedik. Toplantıda rakamları telaffüz ettik ama hukukçulara danıştık. Talimat gereği 30 bin Alves’e, 20 bin avro da Bekir’e ceza verdik. İki oyuncuyu da cezalandırdık.

“TAKIMDAN MEMNUN DEĞİLİM”

Takım beklenenin altında kaldı. Ben memnun değilim. Ama geçen sene de memnun değildim. İkinci yarı başladığında peş peşe alınan mağlubiyetler vardı. Basında şöyle bir algı var. Bir hafta kazandıysak iyiyiz. Kaybettiysek kötüyüz. Ben çıkardım tüm maçları. Biz kazanınca diğerleri de kaybediyordu. Derbi maçları var içerde Trabzon ve Beşiktaş’la berabere kaldık Galatasaray’ı yendik. Şimdi hepsini dışarda oynuyoruz. Bunların içerisi de var. Türkiye’de kimse bunlara bakmıyor.

“YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

İsmail Kartal kötü deniyor. Geçen sene takım şampiyonluğu ilan edince antrenman yapmadı. Son 4 hafta 2 günde hafif ter idmanı yapıldı hepsi bu. Ondan sonra 3 ay tatil yaptılar geldik düzgün çalışmadık. Bu kadro çalışınca rayına oturur. Yavaş yavaş oturacak. Yine biz şampiyon olacağız. Rahat olun. Fenerbahçe’nin çoğulcu bir demokrasiye ulaşması için biz de çalışmalar yapıyoruz.

“İSMAİL KARTAL GEREKSİZ ŞEYLERİ KONUŞUYOR”

Aziz Yıldırım burada kaldığı sürece arada antrenör göndermedim. Hep sene sonunu bekledim. İsmail hoca benim çocuğum. Sonuna kadar burada kalacak. Gereksiz şeyleri konuşuyor. Onunla telefonda konuştum. Daha düzgün konuşacak. Haddini bilmek açıklaması talihsiz oldu. Masa başında oturan ahlaksız adamlar yazmaya devam etsinler. Türk Sporu’nda uzun yıllar çalışanlar artık bırakmalılar. Spor basınındaki baronlar bıraksınlar artık bu işi. Bizim de bırakmamız gerekirse biz de bırakırız. O baronlar kahvelerde oturup haber üretmesinler.

“TEK HEDEFİMİZ 1 MİLYON ÜYE”

Yalan yazmayın doğru yazın biz de okuyalım. Doğru olan habere bir şey söylemem. Yavaş yavaş 1 Milyon Üye projemiz gelişecek. Bu proje ilerleyen yıllarda gelişecek. Öncelikle delege oluyorlar. Bir şubede 200 üye geldiği zaman kimse oy kullanamıyor. 200’ü geçtiği zaman 7’ye kadar oy kullanımı var.

Ben maçtan önce de sonra da konuşma yapmadım. Ne Galatasaray’la ilgili ne hakemlerle ilgili konuşma yapmadım. Tek çalıştığım konu 1 Milyon Üye.

DOĞRU YAZIN OKUYALIM

Yalan yazmayın doğru yazın biz de okuyalım. Doğru olan habere bir şey söylemem. Yavaş yavaş 1 Milyon Üye projemiz gelişecek. Bu proje ilerleyen yıllarda gelişecek. Öncelikle delege oluyorlar. Bir şubede 200 üye geldiği zaman kimse oy kullanamıyor. 200’ü geçtiği zaman 7’ye kadar oy kullanımı var.

Ben maçtan önce de sonra da konuşma yapmadım. Ne Galatasaray’la ilgili ne hakemlerle ilgili konuşma yapmadım. Tek çalıştığım konu 1 Milyon Üye.

YILLARDIR SEYİRCİ GELİYORDU

3 Temmuz Olayı bir şike yargılaması değildir. Nasıl ki diğer özel yetkili mahkemelerinin olayları varsa bunda da başka nedenler vardır. 3 Temmuz sonrasında seyirci tribünden çekildi deniliyor. Bu yanlış. Yıllardır seyirci geliyordu tribüne. Passolig sonrası bu konu ortaya çıktı. Passolig yanlış anlatıldı. Passolig bir bankanın kredi kartı olarak ortaya çıktı. Sonrasında bu tepkiler ortaya çıktı. Biz sponsorluk anlaşmasını istemedik. 1.8 milyon dolar veriyorlardı. Biz istemedik.

G.SARAY BAŞKAN ADAYINA YANIT

Alp Yalman’a teşekkür ediyoruz. Her zaman Galatasaray camiasından dostlarımız olmuştur. Seçim sona ersin ondan sonra konuşuruz. Kulüpleri birbirleriyle kavga ettirmeyi bırakın. Zaten ülkede sıkıntılar var. Bunlara destek olmamız lazım. Sporda, siyasette ve ekonomide… Hepimizin eklı selim düşünmemiz lazım. Kavga etmeye gerek yok. Haklarım yenirse kavga ederiz tabii ki. Ama basın da biraz düzgün haberler yapsın. Ben 15 sene önce fikirlerimi söyledim. Aziz Yıldırım yanlış söylüyor denildi. Bu sene dediklerim ortaya çıktı.

Biz Avrupa Birliği’ne gireceğiz, Amerika gibi olacağız diyorsak orada da bu rahatlık 1 günde ortaya çıkmadı. Yıllar sürdü. Biz xe ordan doğru olanları almalıyız. Almanya 2000’de çöktü 10 yılda nerelere geldi. Oradan sistemi alıp uygulayacaksınız. Basınımız buna yön vermesi gerek. Dedikodudan başka yön iş yapmıyorlar.

MİLLİ TAKIM YORUMU

Takımlar neyse siyaset neyse, spor neyse Milli Takım da aynı şekilde. Ayırmak yanlış olur. Yabancı oyuncu 3 tane 5 tane yabancı vardı ama milli takım başarılıydı. Arkadan gelen jenerasyonu iyi eğitmek lazım. Taksiksel ve mental açıdan iyi yapmamız lazım.

Biz elimizden geldiğince fazla masraf yapmamaya, bankalardan kredi almamaya, içerdeki gelirlerle iş yapmaya çalışıyoruz. Bunu transferde de görüyoruz. Bir oyuncu aldık.

DIEGO İÇİN NE DEDİ?

Diego’nun 3 senelik sözleşmesi var. Zamanı gelince oynayacaktır. Takıma alışacak zamanla. Ben Beşiktaş ve Gençlerbirliği maçında tribünde olacağım. 1 Milyon Üye projesi için sürekli geziyoruz. Şubelerimize gidiyoruz sürekli. Koşuşturuyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
788 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.