logo

17 Mayıs 2014

Aziz Yıldırım yeni transferleri açıkladı!

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Ersun Yanal’ın önümüzdeki sezon takımda kalacağını açıkladı. Transferle ilgili de konuşan Yıldırım, bir Türk santrafor ve bir 10 numara alacaklarını duyurdu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, deneyimli teknik direktör Ersun Yanal ile önümüzdeki sezon da yola devam edileceğini resmen açıkladı.
“Dünkü gazetelerin birçoğunda başkan Aziz Yıldırım’ın önceki gün Ersun Yanal ile görüştüğü ve ikili arasında bir takım pürüzlerin bulunduğu yönünde haberler yer aldı. Haberlerin içerikleri de farklıydı ve Fenerbahçe dün yaptığı açıklama ile bu haberleri yalanladı. Doğrudur, Aziz Yıldırım önceki gün Yanal ile buluşmadı. Ama bugün buluşacak ve gelecek sezona yönelik planlamalar masaya yatırılacak.

Ersun Hoca ile yakın bir zaman içinde de sözleşme yenilenecek. Başkan ile dün biraraya geldik, sohbet ettik. Elbette ilk olarak Ersun Hoca’nın durumunu sordum. Resmi bir açıklama ya da imza töreni olmadığı için sözleşme konusu haliyle speküle ediliyordu. “Neden bir açıklama yapmıyorsunuz? Hocanın kalacağını camia sizin ağzınızdan duysa spekülasyon konusu da olmaz” dedim. Cevabı çok açıktı. Aynen şunları söyledi:

‘GEÇEN YIL DA ORTAM BÖYLEYDİ’

“Ersun ile devam edeceğiz. Hoca ile sözleşmeyi uzatacağız. Hocam değerli. Herkes bir şeyler yazıyor çiziyor da daha mukavelesi bile bitmedi ki! Geçen yıl mukavele yaparken de ortam aynen böyleydi. Kendisiyle yarın (bugün) oturacağız, takımla ilgili konuşacağız. Aramızda da hiçbir kriz yok.” Ardından konu transferlerden açıldı. Kimler gidecek, kimler gelecekti. Başkan bu konuda da net konuştu:

‘FAZLA OYUNCU PROBLEM OLUR’

“Biz bu sene iki tane oyuncu alacağız. Biri 10 numara, diğeri de Türk bir santrfor. Türk santrfora ihtiyaç var. Başka kimseye de gerek yok. Bizim takım iyi takım. Fazla oyuncu alırsak zaten takım içinde problem olur.” Elbette menajerler de başkanın kapısını bugünlerde sık sık çalıyor, futbolcu isimleri öneriyor. Dün benim yanımda bile iki-üç isim teklif ettiler. Ama başkan bu işlerde tecrübeli. Açık kapı bırakıyor ama karşı tarafa da vermek istediği mesajı veriyor. Boşa para harcayacak göz yok Aziz Yıldırım’da.

“CANER ERKİN DE KADLEC DE KALACAK”

Takımdan ayrılacak isimlere gelirsek… Bana göre kesin olanlar Krasic, Stoch, Yobo, Webo. Cristian ve Holmen şimdilik soru işareti. Kadlec ise kalacak. Yabancı kuralının 5+3 şeklinde netleşmesinden sonra Kadlec’in kalması da kesinleşti. Bir diğer soru işareti, hem de önemli bir soru işareti de elbette Caner. Talipleri var. En başta da Inter. Teklifleri ciddi. Ancak Aziz Yıldırım, Caner’i bırakmayacak.

YANAL DA KALDIĞINI İLAN ETTİ

Teknik direktör Ersun Yanal da yeni sezonda Fenerbahçe’nin başında olacağını dünkü basın toplantısında açıkça ortaya koydu. Yanal, “Ligin sonunu iyi getirdik, bugün (dün) de kazandık. Fenerbahçe önemli ve kritik noktada şampiyon oldu. Şampiyonluk önemli bir tarihtir çünkü belli bir sürecin sonunda yaşanan bu şampiyonluğun farklı bir öyküsü vardır. Bu haftanın etkisiyle bunu buruk yaşıyoruz. Fenerbahçe takımı bundan sonraki süreçte ne yapacak, o planlanacak. 29 Ağustos’ta ligler başlayacak, 15 Ağustos’ta Süper Kupa oynanacak, geniş bir tarih var. Dünya Kupası var, futbolla dolu haftalar bizi bekliyor. Biz de bu yapılanma içerisinde elimizden geldiğince Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezonki planlarını yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.” (Habertürk)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.