logo

Avcılar’da üst geçit çöktü

İstanbul Avcılar’da E-5 karayolu üzerinde bulunan bir üst geçit, bir yakıt tankerinin çarpması sonucu çöktü. Olayda ilk belirlemelere göre; 2 kişinin hayatını kaybettiği 2 kişinin de yaralandığı öne sürüldü. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise, olayda 2 değil 1 kişinin hayatını kaybettiğini 4 kişinin yaralandığını açıkladı.

Avcılar ilçesinde E-5 karayolu üzerinde bulunan bir üst geçit, bu sabah saat 10.00 sıralarında bir yakıt tankerinin çarpması sonucu büyük bir gürültüyle çöktü.

Yoğun trafiğin yaşandığı saatlerde meydana gelen kazada üst geçit, yoldan geçen araçların üzerine düştü. Üst geçitte bulunan bazı kişiler de aşağıya düştü.

İlk bilgilere göre; olayda minibüste bulunan 2 kişi hayatını kaybetti. Kazada en az iki kişi de yaralandı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise, olayda 2 değil 1 kişinin hayatını kaybettiğini 4 kişinin yaralandığını açıkladı. Altınok, üst geçide çarpan aracın glikoz tankeri olduğunu bildirdi.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Kazada yaralananlar ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kaza nedeniyle E-5 karayolu iki yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Metrobüs seferleri de yapılamadı.

‘METROBÜSÜN 5 METRE ÖNÜNDE OLDU’
Bölgede işyeri bulunan Armağan Akgün, olay anlarını NTV canlı yayınında anlatttı.

Büyük bir gürültüyle dışarıya çıktıklarını ifade eden Akgün, şöyle konuştu: “Dışarıya çıktığımızda üstgeçidin yerinde olmadığını gördük. Metrobüsün 5 metre önünde oldu. Üzerine düşse daha büyük bir facia yaşanırdı. Büyük bir şok yaşadık. İnsanlar metrobüsten indi.”

O ÜST GEÇİTTEKİ İLK KAZA DEĞİL
Üst geçitte daha önce de kaza yaşandığını dile getiren Akgün, “1-1.5 sene önce benzer bir olay yaşandı ama o zaman yıkılmamıştı. Tamir edilmişti” diye konuştu.

Ekiplerin trafik nedeniyle olay yerine çok zor ulaştığını kaydeden Armağan Akgün, “Bayağı bir yaralı var ama sayısını bilmiyorum” dedi.

Görgü tanığı Akgün, kazanın ucuz atlatıldığını belirterek, “Sıkışık bir trafikte olsa ölü sayısı fazla olurdu” diye konuştu.

Bir diğer görgü tanığı olan Tolga Deniz de, olay sırasında aracıyla seyir halinde olduğunu belirterek, “Tanker üst geçidin ayağına çarptı. Enkaz şu anda kaldırıldı” şeklinde konuştu.

‘PATLAMA OLABİLİR DİYE UZAKLAŞTIRDILAR’
Bölgede esnaflık yapan Tuncay Şamiloğlu da, “Tankeri gördüm, hafif kalkıktı” dedi.

Kaza yapan aracın yakıt tankeri olduğunu söyleyen Şamiloğlu, “Sürekli köpük sıkıyorlar. Koku var. Patlama olabilir diye vatandaşlar uzaklaştırdı” dedi.

Tuncay Şamiloğlu, ambulansın olay yerine çok geldiğini de vurguladı.

BAŞKAN BENLİ: E-5’İ KULLANMAYIN
Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli de, NTV’ye yaptığı açıklamada, beton mikserinin üst geçide çarptığını ifade ederek, “Maalesef iki kaybımız, iki de yaralımız var” diye konuştu.

Benli, “Yaralıların durumunu tam olarak söylemek mümkün değil. Hastaneye intikal ettiğim de bilgi almış olacağım” dedi.

Kurtarma çalışmalarının sona erdiğni getiren Toprak, “Vatandaşlarımızın E-5’i kullanmamasını istiyoruz. Trafiğin açık olmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
676 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.