logo

‘Ateşkes olsun ya da olmasın, yıkacağım’

İsrail’in Gazze’ye saldırısı tüm şiddetiyle devam ediyor. Bugünkü saldırılarda 11 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Ateşkes olsun ya da olmasın Gazze’deki tünelleri yıkmaya kararlıyız” dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu İsrail kabinesinin açılışı öncesi bir konuşma yaptı.

Ülkesinin ateşkesin sağlanması çabalarında kararlı olduğunu iddia eden Netanyahu, Filistin’de militanların kullandığı tünellerin hepsini imha edene kadar operasyonlara devam edeceklerini söyledi.

Netanyahu, “Ateşkes olsa da olmasa da biz misyonumuzu tamamlamaya kararlıyız. İsrail’in güvenliği için önemli bir görev olan askeri operasyonları engelleyen her türlü ateşkes teklifine karşı olacağım” dedi.

Gazze’deki saldırıların komutanı Sami Turgeman da, Gazze’deki tüm tünelleri imha etmek için birkaç güne daha ihtiyaçları olduğunu söyledi.

İsrail ordusunun, Gazze’deki bugünkü saldırılarında 11 Filistinli hayatını kaybetti.

Gazze’de görevini fiilen sürdüren eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail’in
saldırılarında Han Yunus’ta 6, Refah’da 1’i kadın 2 kişinin öldüğünü söyledi.

Şucaiyye Mahallesi’ndeki saldırılarda yaralanan Er-Risale isimli yerel gazetede çalışan Muhammed Dahir’in de hayatını kaybettiğini belirten Kudra, İsrail’in Gazze’de bir yerleşim birimini hedef aldığı saldırıda da 2 kişinin
yaşamını yitirdiğini ifade etti.

İsrail ordusunun son 24 saat içinde Gazze’de 110 hedefi vurduğu açıklandı.

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail savaş uçakları son 24 saatte, 5’i terörist saldırılarda merkez olarak kullanılan yetkililere ait ev olmak üzere 110 hedefi vurdu” ifadelerini kullandı.

Adraee açıklamasında, söz konusu hedeflerin yerleri hakkında bilgi vermedi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamalara göre, Gazze’ye yönelik saldırıların başladığı günden bu yana Gazze’de 4 bin 215 hedef vuruldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
581 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.