logo

22 Haziran 2014

Ataman’dan şok karar! Milli takımı…

Ergin Ataman Milli Basketbol Takım’ın Yunanistan ve İspanya ile yapacağı hazırlık maçlarının antrenman sahasını Abdi İpekçi olarak belirledi

Beko Basketbol Ligi finalinin son maçında Galatasaray’ın başında Fenerbahçe’nin salonuna gitmeyen Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman, ay yıldızlıları da o salona çıkarmayacak. Yunanistan ve İspanya ile oynayacağımız iki hazırlık karşılaşmasının adresi Abdi İpekçi Arena olacak…

Dünya Şampiyonası öncesi yapılacak kamplara çağrılacak aday kadro bu hafta açıklanacak. Temmuz ayında Çeşme ve Bormio’da hazırlıklarını sürdürecek olan ay yıldızlılar için daha önce rota Ülker Arena olarak belirlenmişti.

Yani İspanya ve Yunanistan maçları F.Bahçe’nin salonunda oynanacaktı. Aynı tarihlerde Kadın Milli Takımı da Arena’da maçlar yapacaktı. Federasyonun amacı, hem kadınları hem de erkekleri peşpeşe oynatmaktı.

ATAMAN: iDMAN NEREDE, MAÇLAR ORADA
Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki olaylı seride yaşananların ardından Arena’daki söz konusu maçlar aynı zamanda Galatasaray’ın da hocası olan Milli Takım Antrenörü Ergin Ataman engeline takıldı…
Ataman’ın isteğiyle İspanya ve Yunanistan maçlarının salonu değiştirildi ve maçlar Abdi İpekçi Spor Salonu’na alındı.

Koç Ergin Ataman ise söz konusu kararın tamamen teknik nedenlerle alındığını söyledi.

İstanbul’da Milli Takım’ın tüm hazırlık maçlarının idman yaptığı salonda yani Abdi İpekçi’de oynanması gerektiğini iki ay önce TBF’ye ilettiğini belirten Ataman, “İşin şov tarafında değilim. Kadınlarla arka arkaya oynamak beni ilgilendirmiyor. İstanbul’da maçlarımızı Abdi İpekçi’de oynayacağız. İdmanları Anadolu yakasında yapmış olsaydık, Ülker Arena’ya karşı çıkmazdım” diye konuştu.

Aday kadro bu hafta açıklanacak
Milli Takım aday kadrosu bu hafta Ergin Ataman tarafından açıklanacak. Ay yıldızlılar, 10 Temmuz’da Çeşme’ye, 21 Temmuz’da da İtalya’nın Bormio kentine giderek kamp çalışmalarını sürdürecek.

Şampiyona 30 Ağustos’ta
2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, 30 Ağustos’ta başlayıp 14 Eylül 2014 tarihinde sona erecek. Şampiyona, İspanya’da gerçekleştirilecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.