logo

Arınç: Torpil iddialarının hepsi yalnış diyemem

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı sosyal paylaşım sitelerinde yer alan 3 ilde 400 kişiyi kapsayacak bir operasyon yapılacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi. Arınç ayrıca, ‘kamuda torpil’ iddialarına da değindi.

Bülent ArınçBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Arınç, bazı sosyal paylaşım sitelerinde yer alan 3 ilde 400 kişiyi kapsayacak bir operasyon yapılacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi.

Bu tür bir operasyonu kendilerinin bilmesinin mümkün olmadığını belirten Arınç, “Ben emniyet mensubu, savcı veya hakim değilim” şeklinde konuştu.

İddiaları vahim bulduğunu da belirten Arınç, “Umarım yargı sürecinin dışına çıkan bir durum olmaz” ifadelerini kullandı.

GAZETENİN ÖNÜNDE TOPLANDILAR
Bu arada, iddialar üzerine bir grup Zaman Gazetesi okuru, ellerinde dövizlerle gazetenin Bahçelievler Yenibosna’daki binası önünde toplandı.

Gruba hitap eden Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, eğer böyle bir operasyonda başarılı olunursa ardından başka gazete ve televizyonların da geleceğini iddia ederek, “Herkes sussa biz susmayız. Bu bir fikir özgürlüğü meselesidir. Bu bir medya özgürlüğü meselesidir” diye konuştu.

Gruptakiler buradaki konuşmaların ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne geçti.

Avukat Ömer Turanlı adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Operasyon yapılacak 400 kişiden bahsediliyor. Bu kadar kişinin gözaltına alınması, emniyet ve adliyedeki imkanlar ve hakim, savcı, polislerin sayısıyla mümkün değil” dedi.

Bir süre slogan atan gruptakiler, daha sonra adliye önünden ayrıldı.

“TORPİL YOK DİYEMEM”
Öte yandan Bülent Arınç, Meclis’teki konuşmasında, atamalarda torpil iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Torpil iddialarının hepsi yalnış diyemem” diyen hükümet sözcüsü, muhalefete özeleştiri çağrısı yaptı:

“Bunların hepsi yalan diyemem ama bir kısmı doğru. Toptan suçlamak doğru değil, haklı olsa da. Bütünü suçlamak yerine bazılarını söylemek gerekir. Bize yükleniyorlar. Eskilerinden bir kaç tanesini gördüm, göz göze geliyoruz. Damatları, gelinleri, oğlulları burada. Bana bunu söylerken bunlar yok mu zannediyorsun…”

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.