logo

08 Ekim 2014

Almanlar şaştı kaldı! Terim onu nasıl çağırır?

Gökhan Töre’nin Fatih Terim tarafından milli takıma davet edilmesi Bayer Leverkusen cephesinde büyük şaşkınlık yarattı.

Alman kulübünün yetkilileri, oyuncuları Hakan ve Ömer’in kampta silahla odasını basan Gökhan’ın kadroya alınmasıyla ilgili, “Fatih Terim’in, onu nasıl takıma çağırdığını anlamakta zorluk çekiyoruz. Gerçekten şaşkınız” ifadelerini kullandı.

Milli Takımımız’da sakatlıkları sebebiyle Çek Cumhuriyeti maçı öncesi aday kadrodan çıkarılan oyuncular arasında Almanya’nın Bayer Leverkusen takımında oynayan Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’ın olması, kafaları karıştırmıştı. Normalde ciddi bir sakatlık problemi olmayan iki ismin bir anda takımdan çıkarılmalarının altındaki nedenin, Gökhan Töre olduğu belirtilmişti. Çünkü genç futbolcu, geçen sene milli takım kampında Ömer ile Hakan’ın kaldığı odayı bastığı öğrenilmişti. Ömer’in ağzına, Hakan’ın da dizine silah dayadığı olay fazla büyütülmeden kapatılmaya çalışılmıştı. Danimarka ve İzlanda karşılaşmalarında teknik direktör Fatih Terim, Gökhan’ı Milli Takım’a çağırmamış, iki futbolcu ise takımdaki yerlerini almıştı. Bu kez Beşiktaşlı oyuncunun ismi kadroda yer alınca, gurbetçi yıldızların yanı sıra Leverkusen cephesi de harekete geçti.

Acil toplantı yaptılar

Hemen bir değerlendirmesi yapan Alman temsilcisinin yetkililerinin bu durum sonrasında, “Açıkçası Fatih Terim’in, 2 oyuncusunu silahla tehdit eden Gökhan’ı nasıl kadroya aldığını anlamakta zorlu çekiyoruz. Gerçekten şaşkınız. Bizim ülkede kurallar farklı işliyor. Joachim Löw (Almanya’nın hocası), odasına bayan arkadaş getiren M’Gladbachlı Max Kruse’yi tereddüt etmeden kadrodan çıkarmıştı. Ancak burda durum farklı” dedikleri öğrenildi. Futbolcularının da, “Gökhan varsa, biz yokuz” sözleri sonrasında Leverkusen yönetiminin, Türkiye Futbol Federasyonu’yla iletişime geçtikleri ve bunun sonucunda da ‘sakatlık bahanesiyle’, Ömer ile Hakan’ın Milli Takım’a gitmedikleri bildirildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1552 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.