logo

Akıllı Şehircilik için projeler Başakşehir Living Lab’den

Gelişen teknoloji ışığında Akıllı Şehircilik Hackhathon’u başladı. Bilgisayar ortamında yazılım geliştirmek isteyen geliştiriciler, Başakşehir Living Lab’de bir araya geldi.

Akıllı Şehircilik-Hackhathon-başakşehirTeknolojik gelişmeler ışığında Başakşehir’de Akıllı Şehircilik Hackhathon’u başladı. Bilgisayar ortamında yazılım geliştirmek isteyen geliştiriciler, Başakşehir Living Lab’de bir araya geldi.
IBM ve Başakşehir Living Lab Merkezi’nin ortaklaşa organize ettiği Akıllı Şehirler Hackhathon’u başladı. Yazılımla ilgilenen, 16 yaş üzeri geliştiricilerin (developer) bir araya geldiği etkinliğe katılımcılar kendi dizüstü bilgisayarları ile katıldı. Eğitimler sonunda gerçekleşecek Hackhathon’da proje geliştirmek ve var olan projelerini hayata geçirmeleri için rehberlik eden IBM eğitimcileri, kullanıcılara platform ortamında deneyim şansı veriyor.

Akıllı Şehircilik Hackhathon öncesi üç aşamalı bir eğitim serisinin yer alacağı etkinliğin ilki IOT Platformuna Giriş ve Chatbot Uygulaması Geliştirme üzerine oldu. Eğitimler sonunda gerçekleşecek Hackhathon’a katılabilmek için en az iki derse katılmış olmak gerekecek. 15 Mart Perşembe Günü Cloud Ortamında Veri Anlamlandırma, Geleceğe Dair Anlam Çıkarma ve 19 Mart Pazartesi günüde Node-RED Aracılığıyla Kod Yazmadan Uygulama Geliştirme ve API Paylaşma Eğitimleri gerçekleşecek.

verilen eğitimler sonunda gerçekleşecek Hackhathon’a katılım için talebe göre merkez noktalardan servisler kaldırılacak. Eğitimi tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak. Akıllı Şehircilik Hackhathon’u 07-08 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
8779 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.