logo

AK Parti İstanbul binasına saldıran terörist Tekirdağ’da ölü olarak ele geçirildi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na law silahıyla saldırıyı düzenlediği belirlenen terör örgütü DHKP-C üyesi Bilgehan Karpat, Tekirdağ’da ölü olarak ele geçirildi.

istanbul-polis-saldırıİstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturmada, AK Parti İl Başkanlığı’na yönelik saldırıyı, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesindeki “gri liste”de yer alan ve başına 300 bin lira ödül konulan Bilgehan Karpat’ın gerçekleştirdiği belirlendi.

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesindeki mesire alanında olduğu tespit edilen teröristin yakalanması için operasyon düzenlendi.

Operasyon sırasında polise ateş açtığı belirtilen terörist, ölü olarak ele geçirildi.

Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, emniyet çevresinde alınan tedbirler çerçevesinde, terör örgütü DHKP-C üyesi Şerif Turunç’un yakalandığını anımsattı.

Teröristin üzerinde el bombası ve tabanca bulunduğunu ifade eden Aydın, ”İkinci şahsı tespit etmek için çalışmalar yapıyorduk. Muratlı ilçesinde olduğu tespit edildi. Dur ihtarına uymadığından dolayı arkadaşlar ateş açtılar. Araziye kaçtı ve yapılan operasyon sonrası DHKP-C üyesi Bilgehan Karpat ölü olarak ele geçirildi.” dedi.

Polis ekipleri Karpat’ın kaldığı baraka ve çevresinde geniş çaplı inceleme yaptı. Teröristin kaçarken attığı çantanın içerisinde kalaşnikof tüfek, çok sayıda mermi, el bombası, tabanca ile sahte kimlik ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.