logo

62 kişi Gezi için adliyede

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 62 kişi, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Gezi Parkı olaylarının birinci yılı nedeniyle çıkan olaylarda İstanbul genelinde 154 kişi gözaltına alınmıştı. 

Gözaltına alınanlardan 92’si dün emniyetten serbest bırakılmıştı. 

İşlemleri tamamlanan 62 kişi ise bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

‘AŞIRI MÜDAHALE’
Gezi Parkı olaylarının birinci yılı nedeniyle yurt genelindeki eylemlerde yaşanan olaylara ilişkin KESK, DİSK, TMMOB ve TTB adına yapılan ortak basın açıklamasında, polisin müdahalesinin aşırı olduğu belirtildi. 

Yurt genelindeki eylemlerde yaşanan olaylara ilişkin KESK, DİSK, TMMOB ve TTB adına ortak basın açıklaması yapan TMMOB Genel Sekreteri Can Doğan, bir yıl önce eylemlerin parkların sadece park olarak kalmasını isteyenlerle başladığını belirtti. 

Gezi Parkı’nda başlayan ve yaşanan sürece polisin müdahalesinin şiddetli olduğunu ifade eden Doğan, “Gezi olaylarının birinci yıl dönümü nedeniyle ülkemizin dört bir yanında eylem ve etkinlikler organize edilip, çağrılar yapıldı. Çağrılar karşılık buldu ve kitleler yeniden alanlardaydılar. Kolluk kuvvetlerinin yaklaşımı, kendi sınıfsal konumunu ve temsilcisi olduğu çevrelerin halka bakışını bir kez daha gözler önüne serdi. Bütün bir ülke kolluk kuvvetleri tarafından savaş alanına dönüştürüldü. Yüzlerce yurttaşımız gözaltına alındı, yaralandı ve darp edildi” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
621 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.