logo

3 ilde acı haber: 5 asker şehit!

Şırnak ve Kars’ta PKK’lı teröristlerce düzenlenen terör saldırılarında toplam 4 asker şehit oldu. Bitlis’te ise araziye döşenen mayının patlaması sonucu 1 asker şehit oldu.

askerŞırnak, Kars ve Bitlis’te toplam 5 asker şehit oldu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaç Köyü Nezirkına kırsalında güvenlik güçlerinin arazi arama tarama faaliyeti sırasında PKK’lı teröristlerce önceden tuzaklanmış el yapımı patlayıcı infilak etti.

Patlamada 2 asker ağır yaralandı. Helikopterle Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılan askerler, kurtarılamadı.

KARS’TA DA İKİ ŞEHİT

Bir acı haber de Kars’tan geldi. Kağızman ilçesinde, güvenlik güçlerinin arazi arama tarama faaliyeti sırasında tuzaklanan bir patlayıcının infilak etmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Jandarma özel harekat (JÖH) timlerince, Türkiye’de terör açısından kritik noktalar arasında gösterilen Çemçe – Madur bölgesinde yürütülen arazi arama tarama faaliyeti sırasında, tuzaklanan bir patlayıcı infilak etti.

Olayda ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve takviye güvenlik güçleri sevk edildi.

BİTLİS’TE MAYIN ŞEHİT ETTİ

Bitlis’te ise güvenlik güçlerince il merkezine bağlı Sehi Ormanları bölgesinde yürütülen operasyonda, teröristlerce araziye döşenen mayın infilak etti. Patlamada bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Yaralı asker Tatvan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

13 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyonlar ise sürüyor. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hakkari’de 11 Şırnak’ta ise 2 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
643 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.