logo

15.7 milyon Euro’luk miras açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a İspanya’dan gönderilen mektupta kendisine 15.7 milyon Euro’luk miras kaldığı belirtildi. Bakanlık avukatları “etik değil” diyerek reddettikleri teklifi araştırınca altından dolandırıcılık çıktı. Yıldız, “Miras bırakacak akrabam bulunmamaktadır” dedi.

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisine yönelik dolandırıcı tuzağıyla ilgili soruları yanıtladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a Haziran ayında İspanya’dan bir mektup geldi.

Avukat olduğunu ileri süren Pedro Torre Romero, mektubunda soyadlarının aynı olduğu Medina Yıldız adlı bir kişinin hayatını kaybettiğini ve bu kişinin bankadaki 15.7 milyon Euro’luk miras parasını alabileceklerini bildirdi. Bunun üzerine bakanlık hukukçuları harekete geçti.

Enerji Bakanı Yıldız, teklifi “etik olmadığı” gerekçesiyle reddetti.

İspanyol yetkililer ile görüşen hukukçular, mektubun sahibinin avukat değil, dolandırıcı olduğunu ortaya çıkardı.

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Taner Yıldız, “Mektupta ‘bunu etik bulmanız halinde’ diye diplomatik bir cümle kullanılmış. Yazı üslubuna bakıldığında ciddi bir yazı görünümü taşıyor. Ama arkadaşlarımız gayri ciddi bir yazı olduğunu ortaya çıkardılar” diye konuştu.

Miras bırakacak akrabası olmadığını dile getiren Yıldız, “Benim ne İspanya’da ne de Türkiye’de böyle bir miras bırakacak akrabam bulunmamaktadır. O yüzden içimde farklı bir heyecan hissetmedim” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
526 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.