logo

”14 Aralık Paralel Yapı”da tahliye kararları geçersiz sayıldı!

“14 Aralık Paralel Yapı” soruşturmasında tutuklanan, aralarında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile Ömer Köse, Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu polislerin birçoğunun tahliyesine karar verildi. Ancak karar, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından geçersiz sayıldı.

Mahkeme-hakim-karar“14 Aralık Paralel Yapı” soruşturmasında tutuklanan, aralarında “terör örgütü kurmak ve yönetmek” iddiasıyla tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile Ömer Köse, Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de bulunduğu polislerin birçoğunun tahliyesine karar verildi. Kararda, tutukluların halen bulundukları Silivri Cezaevi’nden derhal salıverilmeleri için müzekkere yazılması da yer aldı. Ancak İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği ise 32. Asliye Ceza Hakimliği’nin yetkisiz olduğu gerekçesiyle verilen tahliye kararlarının geçersiz olduğunu belirtti.

10. Sulh Ceza Mahkemesi ayrıca, Silivri Cezaevi’nin bağlı olduğu Bakırköy Savcılığı’na bir yazı yazarak tahliyelerin gerçekleştirilmemesini de istedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
323 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.